3. HNL Središte: Dugo Selo uvjerljivim startom potvrdilo visoke ambicije

Branimir Korać • nedjelja, 26.08.2012.

Započelo je natjecanje u 3. HNL Središte. Klubovi i navijači su se već zaželjeli nogometa, međutim visoke temperature pokvarile su ugođaj početka nove sezone, ali niti to nije utjecalo na kvalitetu igre na pojedinim utakmicama. Najuvjerljiviji ulazak u novu sezonu upisalo je Dugo Selo koje je na svom travnjaku nadigralo novaka u ligi Lekenik...

Premijerni nastup nogometaša Lekenika u 3. HNL završen je visokim porazom 4:0. U povijesti ovog mjesta između Siska i Zagreba nikada nijedna sportska ekipa nije bila u trećem rangu natjecanja, no nakon ulaska privatnog kapitala u klub i dovođenja ogromnog broja igrača, ambicije su porasle pa čak i uoči nove sezone. Iako su složili prilično dobru ekipu za ovaj rang, Lekeničani su krenuli visokim porazom.

Dugo Selo je pokazalo snagu na svom travnjaku, potvrdilo je ambicije koje su vezane uz prvo mjesto i s razlogom mogu biti zadovoljni. Već nakon prvih pola sata domaćin je bio u prednosti nakon dva pogotka 18-godišnjeg Matije Micića. U nastavku susreta bilo je obostrane nervoze, gosti su bili nezadovoljni dijeljenjem pravde sudačke trojke, a nakon što je Dino Ivančević u 75. minuti povisio na 3:0, zbog prigovora je na tribinama završio gostujući trener Renato Jurčec. Vrlo brzo mu se pridružio zbog drugog žutog kartona i Domagoj Cesarec da bi se kadar gostiju nastavio osipati ozljedom Ferenčeka koji je u 80. minuti napustio igru i to bez zamjene obzirom da su gosti do tada već triput mijenjali igrače. Desetkovani Lekeničani u posljednjoj minuti susreta primili su i četvrti pogodak (Rajko Vidović) za start sezone kakvom se nisu nadali.

Dubrava je na svom travnjaku ugostila momčad Gaja iz Mača i upisala pobjedu 2:0. Gosti su pružali dobar otpor favoriziranom domaćinu punih 50 minuta nakon čega Zlatko Biškup nepotrebno zarađuje drugi žuti karton i ostavlja svoju momčad s igračem manje na travnjaku. Dubrava igračku premoć vrlo brzo koristi i preko Božidara Karamatića dolazi u vodstvo u 54. minuti da bi priču zaključio Serafin Palić u 87. minuti.

U debitantskom nastupu u krugu trećeligaša Strmec je na svom travnjaku ugostio momčad Stupnika i upisao poraz 2:1. Pred nešto više od stotinjak gledatelja gosti su poveli već u 13. minuti preko kapetana Željka Štuleca i održavali su minimalnu prednost sve do 25 minuta prije kraja. Tada Tino Deželić udvostručuje vodstvo i čini se kako je pitanje pobjednika riješeno, međutim neizvjesnost vraća u 73. minuti Renato Rumbak koji smanjuje na 2:1. Pokušaji domaćina da u posljednjih 20 minuta dođu barem do boda bili su ipak neuspješni i Stupničani odnose prve bodove pobjedom na strani.

U derbiju dva susjedna zagrebačka kvarta Tekstilac je poražen od Maksimira s minimalnih 1:0. Vrlo mlada momčad Maksimira stigla je do pobjedonosnog pogotka već u devetoj minuti preko Josipa Obšivača koji je s 20-ak metara neobranjivo pogodio za vodstvo. Tekstilac je nakon toga opasno pritisnuo, dva puta gađao okvir gola, ali nije uspio svladati vrlo dobrog vratara Vladića.

Puno iskusnija momčad Vrbovca u novu sezonu je startala pobjedom protiv Trešnjevke 3:1 Gosti su punih 40 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja zbog dva žuta kartona Nikole Grubešića i brojčano slabiji nisu uspjeli doći do iznenađenja. U zanimljivih prvih 45 minuta viđena su tri pogotka. Domaćin je poveo preko Borovčaka već u šestoj minuti, no gosti su zahvaljujući mladom Menalu već deset minuta kasnije stigli do poravnanja. Ipak na odmor odlaze Vrbovčani s prednosti nakon pogotka Azinovića u 41. minuti. U drugom dijelu vrlo brzo su gosti ostali s igračem manje što je domaćinu olakšalo posao. Točku na i pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio je Hrvoje Medverec.

Deset minuta je trebalo igračima Vrapča da slome otpor gostiju iz Kurilovca. U razdoblju od 25. do 34. minute Vrapče je postiglo tri pogotka i riješilo pitanje pobjednika. Dva gola zabio je Boris Gavrić dok je jednog dodao Tomislav Duspara. U drugom poluvremenu Udarnik je uspio tek smanjiti zaostatak i upisati poraz 3:1. Strijelac počasnog gola bio je Matej Čičak.

U posljednjem susretu prvog kola Trnje je na svom stadionu u nedjeljno jutro ugostilo momčad Bistre. U tvrdoj utakmici domaćin je do pobjede stigao krajem prvog dijela pogotkom Marka Tadića. Dobar ulazak u sezonu za Trnje koje ima nemale ambicije dok su i gosti iz Bistre pokazali kako su dobro složeni i neće biti lagan protivnik.