Josip Tolić • nedjelja, 26.08.2012.

U utakmici sedmog kola ukrajinske Premier lige Dnipro je na svom travnjaku pobijedio momčad Volyna iz Lutska rezultatom 2:1, a strijelac izjednačujućeg pogotka za domaćina bio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić odveo je svoj klub do pobjede u sedmom kolu ukrajinskog prvenstva. U domaćem ogledu protiv Volyna iz Lutska (2:1), Splićanin je postigao pogodak za 1:1 u 23. minuti.

Gosti su poveli nakon 20 minuta igre pogotkom glavom Švicarca rođenog u Zagrebu Danijela Subotića. Samo tri minute potom Kalinić je vratio stvari na početak krasno iskoristivši dubinsku loptu Rotana za 1:1. To mu je prvi pogodak u sezoni u petom nastupu ove sezone.

Momčad iz Dnipropetrovska pobjedu je osigurala u drugoj minuti nastavka kada je Oleksandr Alijev pronašao suprotan kut gostujućeg gola nakon dodavanja Brazilca Giuliana.

Drugi hrvatski reprezentativac u ukrajinskom sastavu Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u slavlju svog sastava, baš kao i Kalinić.

Ovom pobjedom Dnipro je ostao treći u poretku ukrajinskog prvenstva, bod iza kijevskog Dynama i Šahtara. Rudari su upisali sigurnu pobjedu protiv Karpatyja (3:0) u kojoj je Darijo Srna odigrao svih 90 minuta, a Eduardo da Silva ušao s klupe za pričuve u 61.