Livaja zaigrao za Inter u pobjedi nad Pescarom, Napoli uvjerljiv na Siciliji

Borna Rupnik • nedjelja, 26.08.2012.

U nedjelju navečer zaključeno je prvo kolo talijanskog nogometnog prvenstva, a najveće su pobjede ubilježili Inter, na gostovanju kod novog kluba Ante Vukušića, te Napoli...

Nogometaši milanskog Intera bez većih su poteškoća stigli do pobjede nad novim prvoligašem Pescarom. Završilo je 3:0, a utakmica je praktično već bila odlučena u 17. i 19. minuti, kada su asistent Milito i strijelac Sneijder, odnosno asistent Cassano i strijelac Milito doveli crno-plave u vodstvo 2:0.

Milito je u 81. minuti uposlio i Coutinha, koji je zamijenio novopridošlog Cassana, za konačnih 3:0. U 84. minuti raspoloženog je Milita zamijenio mladi Marko Livaja, bivši napadač Hajduka. Ante Vukušić, dojučerašnji kapetan Splićana, još nije konkurirao za nastup u dresu Pescare.

Istim je rezultatom Napoli pobijedio Palermo. Prvi je pogodak bio djelo Hamšika u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a posao su dovršili Maggio i Cavani u 79. i 88. minuti. Igor Budan zaigrao je za Palermo u posljednjih desetak minuta.

Chievo i Genoa identične su pobjede (2:0) upisali na svom terenu. Chievo je pogocima Pellissiera i Cruzada nadjačao Bolognu, koja je zbog isključenja Pereza utakmicu završila s desetoricom, dok je Genoa bila bolja od Cagliarija zahvaljujući Merkelu i Immobileu u drugom poluvremenu. Vrijedi istaknuti i da je Genoin Jorquera u 20. minuti promašio s bijele točke.

Jedan je pogodak bio dovoljan Laziju za sva tri boda. Junak utakmice protiv Atalante postao je Hernanes, koji je precizan bio u 17. minuti na dodavanje Maurija.

Dvije su utakmice završile bez pobjednika. Catania je dva puta vodila kod Rome, zahvaljujući Marcheseu i Gomezu, no Osvaldo u 59. i zlatna pričuva Lopez u prvoj minuti sudačke nadoknade osigurali su bod Vučici. Siena i Torino nisu pronašli put do protivničke mreže.

• Obrisan korisnik28.08.2012. u 09:37
    haha je je atalanta ako starta sa manje od -6 bodova tuće se nogon u guzicu..
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 13:40
    ova atalanta svake godine kreće u prvenstvo s par bodova minusa haha teška mafija!!
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 10:17
    Ma Gargano je ono što je njima trebalo, lik je smirivao igru, nije griješio i nije napucavao loptu u bunar, kao što je to bilo prošle sezone, uostalom čovjek je odradio samo dva treninga. Jadan Cassano skoro izdahnuo dok je došao do klupe, a Livaja skoro zabio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 07:12
    Što se tiče Rome, Totti jučer nikako nije bio uteg, jedino što ga Zeman tjera na lijevo krilo i tu ga troši bez veze. Očigledno je da je Totti trkački dobro pripremljen, jer jučer ga je bilo po cijelom terenu. A recimo Lamela nevidljiv i ništa konkretno nije uradio za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 04:37
    Navijam za Inter. Za mene imaju najbolji tim u Serie A.