Ante Dubravac • nedjelja, 26.08.2012.

Nakon kiksa u prvom kolu nogometaši Real Madrida svoj prvenstveni put su nastavili na gostovanju kod Getafea. Unatoč vodstvu gostiju Getafe je uspio preokrenuti rezultat pa tako Real ostaje na samo jednom osvojenom bodu iz dva susreta.

GETAFE - REAL MADRID 2:1 (0:1)

Getafe, Stadion - Coliseum Alfonso Perez
Sudac: Miguel Perez Lasa
Strijelci: Valera 53', Barrada 75' / Higuain 27'

Getafe: Moya, Miguel Torres, Alexis, Abraham (od 50. Lopo), Valera, Michel, Xavi Torres, Barrada (od 85. Lacen), Lafita, Castro i Miku (od 70. Colunga).

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Albiol, Ramos, Marcelo (od 74. Callejon), Alonso, Diarra (od 59. Benzema), Di Maria (od 80. Morata), Özil, Ronaldo i Higuain.

Samo 1:1 protiv Valencije na otvaranju sezone, te poraz od Barcelone u prvoj utakmici španjolskog Superkupa sasvim sigurno nije početak sezone kakav je očekivao Jose Mourinho prije gostovanja kod Getafea.

Domaćini su u susret ušli bez previše kalkulacija i nisu dopustili Realu da preuzme kontrolu te da stvori pritisak pa se većina igre odvijala na sredini terena s puno pogrešnih dodavanja na obje strane. Iz prve prave prilike gosti su trebali povesti, ali nakon dodavanja Ronalda sa samo pet metara prazan gol ne pogađa Özil, već njegov udarac zaustavlja vratnica.

U 21. minuti iz slobodnog udarca s tridesetak metara neugodno je pucao Ronaldo, ali Moya taj udarac odbija u korner. Veći posjed lopte gostima se isplatio u 27. minuti kada lijepo dodavanje Di Marije koristi Higuain koji zaobilazi domaćeg vratara i pogađa za 1:0.

Do kraja prvoga poluvremena gosti su mirno kontrolirali igru, a domaćini nikako nisu mogli pronaći način kako zaprijetiti Casillasu te se na odmor otišlo s vodstvom Reala 1:0, dok Getafe nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo utakmicu, a iz svog prvog udarca domaćini su došli do izjednačenja. Nakon slobodnog udarca s desne strane, u skoku je bio najviši Juan Valera koji glavom neobranjivo pogađa donji desni kut gostujućih vrata.

U odličnoj prilici u 60. minuti našao se Benzema, ali sve je završilo samo kornerom za Real Madrid. Nešto kasnije iz daljine je pokušao i Ronaldo, međutim pravih opasnosti za Getafe nije bilo, a igrači Reala su postajali sve nervozniji kako se susret bližio kraju.

U jeku napada gostiju brzu kontru po lijevoj strani je povukao Colunga te u sredini pronašao Barradu kojem nije bio problem matirati Casillasa za potpuni preokret na stadionu Coliseum Alfonso Perez. Unatoč pokušajima Reala da dođu barem do izjednačenja gosti nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju opasnost za Moyu te su domaćini došli do sva tri boda.

U trećem kolu Real Madrid na Santiago Bernabeu dočekuje Granadu dok će Getafe gostovati kod Deportiva.

Granada - Sevilla 1:1 (1:1)

U drugom susretu Granada je dočekala Sevillu te unatoč tome što je većim dijelom susreta imala igrača više došla samo do boda. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u gostujućoj momčadi igrao je do 88. minute pri čemu je zaradio i žuti karton.

Bolju igru s otvaranja susreta domaćini su okrunili u 36. minuti kada je nakon prekršaja izravan crveni karton zaradio gostujući vratar Diego Lopez. Iako je Andres Palop obranio pokušaj Guilhermea Siqueire s bijele točke lopta se odbila do Mikela Rica koji zabija za vodstvo domaćina.

I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvom poluvremenu gosti su došli do izjednačenja, strijelac je bio Alvaro Negredo. U nastavku susreta Granada je pokušavala pritiskom iskoristiti igračku prednost, ali gostujuća obrana je izdržavala sve napade bez većih problema, a brzim kontrama Sevilla je pokušavala doći do punog plijena međutim rezultatske promijene nije bilo.

• DeceiverOfFools27.08.2012. u 11:21
    igracima koji traze igranje rukom, a nije ga bilo, treba dodijeliti zuti karton, pa da ih vise ne gledamo kako kmeče tamo na terenu!!!
    DeceiverOfFools
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 09:38
    no, sad im dolazi lukica, pa će krenuti pobjednički niz;)
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 00:56
    cemu panika ljudi???i prosle je sezone real krenuo sa remijem i porazom pa svi znamo koliko su rekorda srusili i koji su zavrsili
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 00:22
    Pa ako se igralo rukom i to su svi vidjeli na snimci, onda to treba navesti u članku. Nitko ne govori o sucu i njegovim namjerama, čovjek nije vidio.