Primera División, 2. kolo, 26.08.2012, 19:00 h
Osasuna
Osasuna 1:2 Barcelona
Barcelona

Ante Dubravac • nedjelja, 26.08.2012.

U drugom kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je gostovala kod Osasune. Unatoč igri koja neće dugo ostati u pamćenju te vodstvu domaćina sve do 76. minute Barcelona je na krilima Messija došla do bitne pobjede.

OSASUNA - BARCELONA 1:2 (1:0)

Pamplona, stadion Reyno de Navarra
Sudac: Cesar Muniz Fernandez
Strijelci: Llorente 17' / Messi 76', 80'

Osasuna: Fernandez, Damia, Flano, Arribas, Bertran, Loe, Punal, Cejudo (od 80. Lolo), Lamah, Sisi (od 78. Timor) i Llorente (od 68. Nino).

Barcelona: Valdes, Alves, Puyol, Pique, Alba, Fabregas (od 63. Pedro), Busquets, Iniesta (od 70. Xavi), Messi, Tello (od 75. Villa), Sanchez.

Nakon što su s uvjerljivih 5:1 savladali Real Sociedad i time otvorili novu sezonu nogometaši Barcelone gostovali su kod Osasune. U posljednjem susretu ova dva protivnika Barcelona je doživjela poraz 3:2 te su nogometaši trenera Tita Vilanove željeli uzvratiti domaćinima te očuvati odličnu atmosferu u svlačionici uoči uzvratnog susreta Superkupa.

Manje od 30 sekundi igre trebalo je domaćinima da kreiraju prvu veliku priliku. Loptu je u gostujućem šesnaestercu primio Cejudo, odlično se oslobodio čuvara, ali je njegov udarac iz blizine obranio Valdes. Vrlo brzo uzvratila je Barcelona preko Sancheza, ali rezultatske promijene nije bilo.

U 15. minuti s ruba šesnaesterca je pokušao Tello, međutim vratnica je spasila Osasunu. Samo dvije minute kasnije domaćini su poveli. Roland Lamah je s desne strane uputio centaršut, a u sredini se najbolje snašao Joseba Llorente te pogodio za 1:0.

Odličnu priliku da vrati stvari na početak imao je Iniesta u 26. minuti kada mu je Sanchez odlično asistirao, ali veznjak Barcelone s desetak metara prebacuje prazna vrata. U samoj završnici prvoga dijela prvo je još jednom zaprijetio Llorente, a nakon toga je i Fernandez zaustavio udarac Messija pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

U nastavak susreta Barcelona je ušla nešto bolje, ali se na prvu priliku moralo čekati do 59. kada je iz daljine svoj udarac iskušao Messi. Igra Barcelone djelovala je poprilično usporeno i bezopasno te su domaćini bez većih problema čuvali svoju mrežu, a s vremena na vrijeme bi iz brzih kontra zaprijetili Valdesu.

U 70. minuti Busquets je neoprezno izgubio jednu loptu na tridesetak metara od svoga gole i omogućio Ninu da sam krene prema Valdesu, ali njegov udarac odlazi malo pokraj vratnice te ostavlja goste i dalje u igri.

Kazna je stigla u 76. minuti kada su gosti dugo kombinirali pred domaćim vratarom da bi na kraju lopta došla do Messija koji s nekoliko metara zabija za 1:1. Stvari za domaćine nastavile su se razvijati nepovoljno samo tri minute kasnije kada je crveni karton zaradio Francisco Punal.

Brojčanu prednost Barcelona je iskoristila u 80. minuti kada je na prizemnu loptu natrčao Messi i svojim drugim pogotkom osigurao gostima vrijedna tri boda na uvijek neugodnom gostovanju.

U idućem kolu Barcelona na svom stadionu dočekuje Valenciju dok Osasuna gostuje kod Celte.

• Obrisan korisnik27.08.2012. u 09:03
    još je jednom osasuna dokazala da je vrlo teško gostovanje i da ne možeš upisati tri boda unaprijed.no na kraju nisu mogli izdržati barcuin ritam.
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 03:28
    ja isto nemogu vjerovat da ga se tolko forsira, frajer svaki put hoce proci na istu "foru" da gurne loptu i pretrci igraca..problem je jedino sto to jako rijetko uspijeva..nadam se da ce ga cuenca zamjenit kad se oporavi, jer kolko je prosle sezone pokazao, zna stati na loptu i vratit je
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 00:06
    jebeš asisenciju..svako može asistirat u Barceloni. Jako je loš u obrani...sad se tek vidi koliko fali Abidal toj obrani jer kad Alves ode napred on je praktično 3 stoper bio...a ovako u zadnje 3 tekme što je Barca odigrala sve pizdarije koje su imali su došle sa lijeve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2012. u 23:27
    je je...pogotovo zadnje kolo prosle sezone...kad je trener Granade za novine izjavio da su pustili Rayu da im zabije gol u zadnjoj minuti da ostanu u ligi haha