Primera División, 2. kolo, 26.08.2012, 23:00 h
Valencia
Valencia 3:3 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Ante Dubravac • ponedjeljak, 27.08.2012.

Subotnji program drugog kola španjolskog nogometnog prvenstva zaključili su Valencia i Deportivo. Unatoč tome što je domaćin dva puta imao prednost od dva pogotka gosti se kući vraćaju s zasluženim bodom.

VALENCIA - DEPORTIVO 3:3 (3:1)

Valencia, Stadion - Mestalla
Sudac: Carlos Velasco Carballo
Strijelci: Soldado 11', 28', Feghouli 41' / Aguilar 38', 59', Pizzi 76'

Valencia: Alves, Pereira, Costa, Ruiz, Mathieu (od 70. Bernat), Gago (od 37. Parejo), Costa, Guardado, Jonas (od 77. Rami), Feghouli i Soldado.

Deportivo: Aranzubia (od 46. Lux), Evaldo, Marchena, Aythami, Pablo, Aquillar, Lamas, Pizzi, Valeron (od 59. (Oliveira) i Riki (od 81. Camunas).

Nakon što su u prošlom kolu napravili veliko iznenađenju te na Santiago Bernabeu odigrali 1:1 s aktualnim prvacima nogometaši Valencije dočekali su povratnika u društvo najboljih Deportivo.

Pritisak domaćina od prvog sučevog zvižduka naplaćen je u 11. minuti kada Jonas odlično proigrava Roberta Soldada koji izlazi sam pred gostujućeg vratara i smireno zabija za vodstvo Valencije.

I nakon vodstva domaćini su nastavili s boljom igrom, a u 28. minuti svoj drugi pogodak postiže kapetan Soldado. Costa je dubinskom loptom pronašao Jonasa koji iz prve odigrava za Soldada, a napadač Valencije iz voleja završava lijepu akciju te udvostručuje vodstvo.

Prije kraja prvog poluvremena Deportivo je ipak uspio smanjiti rezultat. Nakon kornera s desne strane, u gužvi se najbolje snašao Abel Aguilar te pospremio loptu u mrežu za 2:1. Međutim samo nekoliko minuta kasnije Feghouli bježi gostujućoj obrani te opet vraća prednost od dva pogotka na stranu Valencije.

Da se Deportivo ne misli samo tako predati pokazao je početak nastavka kada nakon nekoliko neiskorištenih prilika u 59. minuti Abel Aguilar spretno zabija za 3:2 te susret vraća u neizvjesne vode.

Blizu izjednačenja bio je Pizzi u 67. minuti međutim domaća obrana u posljednji je trenutak otklonila opasnost pred svojim vratima. Stvari za Valenciju potpuno su se zakomplicirale u 76. minuti kada drugi žuti, isključujući crveni karton zarađuje Ricardo Costa, a najstrožu kaznu u izjednačenje pretvara Pizzi.

Bio je to ujedno i konačan rezultat s kojim su sigurno zadovoljniji gosti koji u idućem kolu na svom stadionu dočekuju Getafe, dok Valencia putuje na Camp Nou.

• dany198327.08.2012. u 10:41
    Fantasticna utakmica, 2 gol Valencije postignut iz prekrasne akcije,ko nije vidio neka pogleda nece pozalit,jedna od najljepsih akcija s postignutim golom koje sam vidio
    dany1983
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 09:44
    dobra tekma.ovo je nekad bio derbi za naslov prvaka.
  • Obrisan korisnik27.08.2012. u 09:38
    marchena i valeron i dalje igraju? legende! baš mi je drago za Depor, to mi je uz Athletic bilbao najdraži klub u španjolskoj!
  • Radijator27.08.2012. u 03:48
    Bravo za Deportivo baš mi je drago samo tako možda se uspiju vratit na staze stare slave!