Maj Gašparac • subota, 25.08.2012.

U prva tri susreta drugog kola španjolskog prvenstva slavile su ekipe Real Sociedada, Raya Vallecana i Zaragoze, a sve pobjede su izborene identičnim rezultatom, s 2:1. U posljednjoj utakmici dana momčadi Malage i Mallorce podijelile su bodove.

U prvoj utakmici novog kola španjolskog prvenstva nogometaši Real Sociedada svladali su na domaćem terenu Celtu s 2:1. Nakon teškog poraza od Barcelone u prvom kolu momčad iz San Sebastiána je u subotu tri boda osvojila ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Imanolu Agirretxeu. Utakmica nije ponudila mnogo zanimljivosti u prvom poluvremenu, a svi pogoci pali su u nastavku.

Prvi su do vodstva došli gosti iz Viga. Nakon tri minute igre u drugom poluvremenu Enrique de Lucas je prihvatio dobro dodavanje Aspasa i doveo svoju ekipu u prednost. No, domaći nogometaši nisu dugo bili u rezultatskom minusu. Agirretxe je 15 minuta kasnije iskoristio asistenciju Antoinea Griezmanna i postigao svoj prvi pogodak na utakmici. Na njegov drugi zgoditak domaći navijači nisu morali dugo čekati. Sedam minuta kasnije Agirretxe je ponovno pogodio za preokret.

Tri boda upisali su i nogometaši Raya Vallecana koji su svladali na gostovanju Betis, također s 2:1, i barem privremeno zasjeli na vrh tablice. Utakmicu je obilježio vrlo velik broj žutih kartona, sudac Miguel Ángel Gámez ih je podijelio čak deset.

Gledatelji na stadionu Benito Villamarin nisu trebali dugo čekati na prvi pogodak. Gosti iz predgrađa Madrida poveli su već u drugoj minuti, a mrežu je tada zatresao Piti. No, domaćini su odmah uspjeli odgovoriti. Benat je asistirao Jorgeu Molini koji u četvrtoj minuti vraća svoju ekipu iz rezultatskog zaostatka.

Nakon energičnog početka susreta, na novi pogodak u Sevilli se moralo čekati gotovo sat vremena. Momčad Rayo Vallecana do novog vodstva stigla je u 62. minuti, a strijelac pobjedonosnog zgoditka bio je Léo Baptistao.

U trećoj utakmici drugog kola španjolskog prvenstva novi poraz upisali su nogometaši Espanyola. Na domaćem terenu poraženi su od Zaragoze s 1:2. Utakmica nije loše počela za ekipu iz Barcelone koja je povela zgoditkom Álvara pred kraj prvog poluvremena. S rezultatom 1:0 momčadi su otišle na odmor, a pad Espanyola započeo je u 50. minuti kada je veznjak Albin skrivio jedanaesterac i zaradio svoj drugi žuti karton.

Kazneni udarac realizirao je Apono, a gosti iz Zaragoze do tri boda su došli na samom kraju utakmice. U 89. minuti za konačnih 2:1 poentirao je Helder Postiga.

U posljednjoj utakmici dana, koja se odigrala u kasnijem terminu, momčadi Malage i Mallorce podijelile su bodove. Susret je završen rezultatom 1:1. Prva je povela momčad Mallorce u 68. minuti zgoditkom Tomera Hemeda, koji s tri postignuta pogotka trenutno predvodi ljestvicu najboljih strijelaca. Malaga je bod izborila zahvaljujući golu Juanmija deset minuta kasnije.