3. HNL Istok: BSK izgubio na otvaranju prvenstva, otkazan susret NAŠK-a i Mladosti iz Cernika

Josip Piršljin • ponedjeljak, 27.08.2012.

Ovog je vikenda odigrano prvo kolo u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi skupina Istok. Iznenađujući poraz doživio je jedan od favorita u ligi, bijelobrdski BSK, kojeg je na gostujućem terenu svladala Slavonija iz Požege. Dvoboj NAŠK-a i Mladosti iz Cernika otkazan je zbog gostujućih nevažećih sportskih iskaznica, te je klub iz Našica dobio bodove "za zelenim stolom".

Počelo je i natjecanje u 3. HNL Istok. Na startu lige BSK iz Bijelog Brda poražen je od novog člana Slavonije iz Požege. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka makar je bilo prilika i s jedne i s druge strane. No, domaća je momčad povela početkom nastavka kada je nakon kornera Poznića najviši u šesnaestercu bio Filipović i zabio za 1:0. Deset minuta kasnije gosti su izjednačili preko Zebe koji je odigrao sjajnu solo-akciju i prevario vratara Pintarića. Pet minuta prije kraja za konačih 1:2 zabio je Mile Pavelić na centaršut Včelika.

Pobjedom je startalo i Belišće koje je pred svojom publikom ugostilo momčad Bedema iz Ivankova. Dva pogotka u drugom poluvremenu bilo je dovoljno domaćinu da upiše tri boda i na taj način uspješno otvori novu sezonu. Nakon što u prvom dijelu nije bilo golova, početkom nastavka za 1:0 zabio je Val, a nade Bedema da može izvući više od poraza uništio je minutu prije kraja Ratković pogotkom za 2:0.

Najuvjerljiviji u prvom kolu bio je Graničar iz Županje. Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj gostovao je Lipik koji je otišao s tri komada u mreži. Sve je bilo riješeno do isteka prvog poluvremena. Najprije je za početnu prednost zabio Hrvoje Galović u desetoj minuti, a potom je vodstvo udvostručio Pejaković. Za konačih 3:0 u strijelce se upisao Vidović.

Još jednu domaću pobjedu upisala je Slavija koja je na igralištu u Pleternici pred otprilike 150 gledatelja nadvisila ekipu iz Višnjevca. Samo jedan pogodak viđen je na tom susretu, a njegov je autor bio Davor Žafaranić u 65. minuti.

Jedan od samo dva remija u prvom kolu odigrali su nogometaši osječke Olimpije i Đakovo Croatije. Premda su domaći dva puta vodili, iz ovog susreta su uspjeli izvući tek jedan bod. Već u drugoj minuti vodstvo Osječanima donosi Tabak, no pred kraj prvog dijela rezultat poravnava Grgačević. U sličnom je tonu krenulo i drugo poluvrijeme, Olimpija je brzo povela preko Vuke, no još jednom Đakovčani izjednačuju, ovog puta strijelac je za konačnih 2:2 Ivanušec.

Četiri pogotka vidjeli su i gledatelji u Oriovcu gdje je domaći Oriolik slavio protiv Otoka. Gostujući sastav je poveo u desetoj minuti preko Krešimira Jurića i rezultat 0:1 se održao sve do poluvremena. No, odmah na početku nastavka domaći su izjednačili golom Gorana Jurića, a isti je igrač zabio samo dvije minute kasnije za 2:1. Za kraj potpunog preokreta precizan je bio kapetan Milinković.

Na gostovanju u Antinu kod Mladosti Marsonia je uspjela odnijeti jedan bod. Pogotkom Mile Blaževića Brođani su vodili skroz do 75. minute, no tada je Danijel Kuzmanović donio izjednačenje domaćem sastavu i dvoboj je završen neodlučenim rezultatom 1:1.

Utakmica u Našicama između domaćeg NAŠK-a i Mladosti iz Cernika nije održana pošto je prilikom pregleda gostujućih sportskih iskaznica utvrđeno da nemaju valjani liječnički pregled, te je delegat utakmice odlučio da se neće igrati. Susret je registriran rezultatom 3:0 za NAŠK.