Drugoligaš šokirao Petrićev Fulham, trećeligaš Stoke City

Ante Zovko • utorak, 28.08.2012.

Dva su premierligaša rekla zbogom engleskom Liga kupu ili Capitol One Cupu kako se zove od ove sezone. Jedan je Fulham hrvatskog napadača Mladena Petrića, a drugi Stoke City koji je ispao nakon trilera na svojem terenu.

Novopečeni drugoligaš Sheffield Wednesday šokirao je Fulham hrvatskog napadača Mladena Petrića, koji nije bio u zapisniku, pobijedivši 1:0 zahvaljujući jedanaestercu Garyja Madinea u 50. minuti.

Cottagersi nisu jedini premierligaši koji su se oprostili od natjecanja na njegovu startu. Izletio je i Stoke City u utakmici večeri. Izgubio je 3:4 nakon produžetaka na svojoj Britanniji od trećeligaša Swindona uz hat-trick Jamesa Collinsa.

Stoke se dvaput vraćao iz minusa, no poražen je golom Collinsa u posljednjim trenucima. Domaći su gubili od 27. minute nakon Collinsova prvog gola, a drugi je pao pet minuta prije poluvremena. Jones je vratio nadu Lončarima u 60. minuti, a Walters je poravnao u 86. te poslao utakmicu u produžetke. Flint zabija u 105., Crouch postavlja 3:3 u 110. minuti, da bi Collins nekoliko sekundi prije završetka donio veselje na klupi momčadi Paola Di Canija.

Niska dobrih rezultata i igara nastavlja se u Swanseaju koji je s 3:1 izbacio Barnsley. Velška momčad povela je golovima Grahama i Moorea. Hassell je uspio smanjiti, no drugoligaš nije uspio zahvaljujući drugom Moorreovu pogotku tri minute prije kraja.

Adam Johnson debitirao je za Sunderland protiv četvrtoligaša Morecambea u pobjedi 2:0. Bio je asistent iz kornera za McCleana, a isti je igrač zaokružio priču u 65. minuti.

Southampton je upisao prvu pobjedu sezone, 4:1 kod trećeligaša Stevenagea, a u njoj je potez susreta povukao Jason Puncheon sjajnim pogotkom s tridesetak metara. Identičnim rezultatom Wigan je, igračem manje, prošao Nottingham Forest uz sjajne golove Figueroe i Coxa.

Treće kolo s lakoćom je osigurala Aston Villa. U pobjedi 3:0 protiv Tranmerea strijelci su bili Delph, Herd i Bent. Slavilo se i u Londonu gdje je West Ham pogocima Maynarda i pojačanja Maige "riješio" trećeligaša Crewe.

Na Loftus Roadu Queens Park Rangersi također su arhivirali trećeligaša, Walsall. Wright-Phillips i Zamora zabili su u prvom poluvremenu, a konačni rezultat postavio je Bosingwa. Zahvaljujući jedanaestercu Hoolahana u drugom poluvremenu, Norwich je s 2:1 pobijedio Scunthorpe.