Hrvatski nogometni kup, 1. pretkolo, 29.08.2012, 16:00 h, SRC Vegeška, gledatelja: 500
Suci: Igor Franolić (Ludbreg), Goran Dević, Nikola Novak (oba Koprivnica)

Vedran Babić • srijeda, 29.08.2012.

Nogometaši Splita plasirali su se u šesnaestinu finala Hrvatskog kupa nakon što su u pretkolu s 4:1 porazili trećeligaša Viroviticu...

Matej Devčić
67'
15
Mihael Komar
81'
13
Davor Perković
83'
Mario Kvesić
64'
11
Ante Rebić
64'
23
Goran Paracki
73'
Tonći Bašić

Uoči prvenstvenog ogleda s Interom nadolazećeg vikenda Split je pobjednički odradio gostovanje u Virovitici na kojemu je tražio plasman u šesnaestinu finala Hrvatskog kupa. Protiv istoimenog domaćina Crveni su slavili 4:1.

Domaćini su na početku iznenadili goste i poveli preko Kristijana Tadića u 20. minuti. No, njihovo slavlje nije dugo trajalo. Samo četiri minute kasnije Filip Marčić pronašao je Aljošu Vojnovića, koji izjednačuje na 1:1.

Na poluvrijeme je Split otišao s prednošću nakon što je Dražen Jelić zatresao mrežu Marina Bartolića. Isti igrač povisio je na 3:1 u 75. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Ante Rebić zabio je za 4:1. Rebić je u igru ušao u 64. minuti umjesto Vojnovića.

Splitov trener Tonći Bašić na put u Viroviticu nije poveo Velimira Vidića, Mirka Hrgovića i Tomislava Radotića. Vidić i Hrgović su dobili poštedu, dok je Radotić ozlijeđen.

Svoj debi za klub iz Parka mladeži odradio je stoper Ivan Radeljić, dok je Marko Tešija ubilježio svoj prvi nastup ove sezone.