3. HNL Središte: Segesta vodila pa s igračem više izgubila

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.09.2012.

Drugo kolo 3. HNL Središte donijelo je nekoliko zanimljivih dvoboja. Dugo Selo je potvrdilo odličan ulazak u sezonu pobjedom i na gostovanju kod Maksimira dok je najveći gubitnik Segesta koja je imala vodstvo i sat vremena igrača više, ali svejedno izgubila kod Vrapča...

Momčad Udarnika je na svom travnjaku propustila priliku doći do prve trećeligaške pobjede. Imali su domaćini u susretu protiv Stupnika inicijativu i igrača više posljednjih 20-ak minuta, međutim nisu to iskoristili. Stupnik je stigao do vodstva u 24. minuti pogotkom Deželića, no desetak minuta kasnije Sokol poravnava na 1:1. U 72. minuti su gosti ostali bez isključenog Cindrića koji je skupio dva žuta kartona, ali to nije pomoglo Udarniku da dođe do pobjede.

Nakon teškog poraza u Dugom Selu, Lekenik je pred svojim navijačima stigao do tri boda u susretu protiv Strmca. Domaćin je upisao minimalnu pobjedu 1:0 zahvaljujući pogotku iskusnog Željka Kovačevića u 72. minuti. Pobjeda Lekenika je u konačnici zaslužena, imali su više od igre, ali ipak igra nije bila na razini koja se očekivala.

U zanimljivom susretu su se sastali Maksimir i Dugo Selo, a slavili su gosti zahvaljujući pogotku Rajka Vidovića s 11 metara nakon što je u domaćem šesnaestercu srušen kapetan Emanuel Benković. Mlada momčad Maksimira pružila je dobar otpor favoriziranom Dugom Selu, međutim nisu uspjeli iznenaditi. Gosti su susret završili s desetoricom nakon što je u sudačkoj nadoknadi isključenje zaradio Ivan Filipović, međutim to nije utjecalo na rezultat jer je do kraja susreta ionako ostalo premalo vremena. Nakon dva odigrana kola Dugo Selo se s maksimalnih šest bodova nalazi na vrhu ljestvice na poziciji na kojoj i namjeravaju završiti prvenstvo.

Težak poraz upisao je Samobor na svom travnjaku protiv Dubrave. Nakon što su u Sisku namučili Segestu, Samoborci su puni samopouzdanja ušli u susret s Dubravom, međutim vrlo brzo su prizemljeni. Već nakon pola sata igre gosti su vodili 2:0 pogocima Ćibarića i Serafina Palića da bi odmah na početku drugog dijela preko Palić povisili na 3:0 i posve ubili nade domaćina. Svi pokušaji Samobora za velikim preokretom bili su na kraju neuspješni i Dubrava dolazi do velika tri boda.

Segesta je propustila veliku priliku uzeti sva tri boda na gostovanju kod Vrapča. Gostujući trener Braović mogao je računati i na Marija Garbu, međutim niti iskusni veznjak nije pomogao. Počelo je idealno po Siščane. Već u 22. minuti Marko Ćurić dovodi goste u vodstvo, a nakon pola sata igre domaćin ostaje s igračem manje na travnjaku. Ante Krpan je nesportski reagirao i udario Eberla nakon što je ovaj napravio prekršaj, a sudac Krečak iz Velike Gorice ga je opravdano isključio. Brojčanu prednost gosti nisu uspjeli iskoristiti, čak štoviše, ostali su bez ijednog boda. Prvo je Gavrić u 53. minuti poravnao na 1:1 da bi potpuni preokret stigao u 74. minuti kada Ante Mazarekić iz kaznenog udarca zabija za pobjedu Vrapča.

U nedjeljnom terminu na rasporedu su bila tri susreta. Trešnjevka je prijepodne na svom travnjaku ugostila Trnje i ubilježila visok poraz 4:1. Nakon prvih 45 minuta nije se činilo da bi moglo doći do takvog raspleta. Domaćin se dobro držao, imao je 1:1, ali u nastavku je došlo do velikog pada u igri. Povelo je Trnje u 24. minuti preko Jurakića da bi Trgovčević iz prekida poravnao dvije minute kasnije. U drugom dijelu potop Trešnjevke uz pogotke Horvata, Jurakića i Milatovića.

U sadržajnoj utakmici Gaj nije uspio na svom terenu svladati Vrbovec već je poražen s 3:0. Domaćin je u ranoj fazi utakmice promašio jedanaesterac nakon čega su gosti iz Vrbovca s tri brza pogotka do 22. minute već vodili 3:0 Strijelci su bili Drago Papa, Tomislav Borovčak i Ivan Spajić.

Mladi Antun Strjački je pogotkom već u drugoj minuti riješio susret u Bistri u kojoj je istoimeni domaćin ugostio momčad Tekstilca. Sva nastojanja gostiju da se vrate u utakmicu bila su neuspješna i Bistra dolazi do velika tri boda, a Tekstilac će još pričekati na prve bodove nakon dva minimalna poraza na startu prvenstva.