Primera División, 3. kolo, 02.09.2012, 21:30 h
Barcelona
Barcelona 1:0 Valencia
Valencia

Ivan Dominik • nedjelja, 02.09.2012.

Apsolutno najveći, a možda i jedini, derbi trećeg kola La Lige odigran je na Camp Nouu gdje je velika Barcelona dočekala vrlo dobru i ambicioznu momčad Valencije. Nakon 90 minuta velike borbe i sjajnog otpora gostiju jakoj Barceloni, odlučio je odličan potez i fenomenalan gol Barcelonina Brazilca u ranoj fazi utakmice...

Barcelona - Valencia 1:0 (1:0)

3. kolo španjolske nogometne lige - Primera
Barcelona, stadion Camp Nou, 2. rujna 2012.
Sudac: Miguel Angel Perez Lasa

Strijelci: Adriano 23'

Barcelona: Valdes, Adriano, Mascherano, Pique, Alves (od 46' Alba), Fabregas (od 64' Iniesta), Song, Xavi, Pedro, Messi, Alexis Sanchez (od 87' Busquets)
Trener: Tito Vilanova

Valencia: Diego Alves, Cissokho, Victor Ruiz, Rami, Pereira, Costa, Albelda (od 77' Gago), Guardado (od 76' Viera), Jonas, Feghouli (od 82' Valdez), Soldado
Trener: Mauricio Pellegrini

Svojom poznatom igrom kojom lomi i "melje" svakog protivnika Barcelona je ušla i u susret s Valencijom, svojim starim rivalom od kojeg nije izgubila kod kuće u posljednjih deset utakmica. Odmah je Blaugrana nametnula svoj stil igre i pritisnula Šišmiše na njihovu polovicu, a prvi je golu Diega Alvesa zaprijetio Pedro, koji je pucao direktno u vratara.

Podređeni igrači Valencije nisu se mogli snaći i doći k sebi u uvodnim minutama dvoboja, a to je na najbolji način iskoristila momčad Tita Vilanove. Sve do 23. minute susreta Valencia se odlično branila, čak i prijetila preko Roberta Soldada, iako je stalna napast na njen gol bio Lionel Messi. No, obrana gostiju na čelu s Alvesom na golu pokleknula je nakon što je Brazilac Adriano poentirao fantastičnim udarcem s distance nakon Xavijeva kornera, na odličnu asistenciju Messija.

1:0 Barcelone smirilo je malo susret koji je postao nešto tvrđi i teže gledljiv. Barca je nastavila biti vrlo opasna preko bokova pa su vratima Valencije nerijetko prijetili Adriano, Pedro i Dani Alves. No, nije bilo rezultata u tim akcijama Barcelone, a utakmica je postajala sve teža i tvrđa za obje ekipe, iako je domaća momčad stalno napadala, dok se gostujuća uglavnom branila.

Bez većih uzbuđenja i zanimljivijih trenutaka došlo je kraju i prvo poluvrijeme derbija kola, a Adrianov gol koštao je Šišmiše deficita s kojim su morali ući u nastavak susreta, dok se u svlačionici Barcelone disalo nešto lakše.

Valencia je nešto žustrije i otvorenije krenula u drugi dio, odlično je pucao Jonas u 47. minuti, ali mu je udarac završio u bloku. Barcelona je opet stisnula i vratila stvari na početak preko sjajnog Adriana i Cesca Fabregasa, ali su mreže i dalje mirovale. Neizvjesnost je rasla, previše ljepote nije bilo, a teška se borba nastavljala iz minute u minutu i u drugom poluvremenu dvoboja.

Bez interesantnijih događaja i uz mnogo bolju i konkretniju igru Šišmiša ušlo se u posljednjih 15 minuta utakmice. Vilanova je pokušao svoju momčad razbuditi ulascima Jordija Albe i Andresa Inieste koji su zamijenili Alvesa i Fabregasa, ali nije pomoglo, iako je domaćin i dalje pritiskao te imao inicijativu. Međutim, do drugog zgoditka Barcelona nikako nije uspijevala doći.

Svi pokušaji Barcelone, uključujući one najopasnije - udarce Messija i Xavija pred sam kraj susreta, bili su jalovi i nisu pronašli put do mreže Valencijinih vrata. Gosti nisu također kapitalizirali svoje prilike i nisu nikako mogli doći do izjednačenja. Stoga je i vrlo težak susret, koji nije bio bogat lijepim nogometom, već velikom borbom i taktičkim nadmudrivanjem, završio minimalnim slavljem Blaugrane, kojim je ona s nova tri boda ponovo zasjela na vrh ligaške tablice, dok je Valencia uz odličan pruženi otpor na Camp Nouu ostala pri dnu istog.

• The Phantom03.09.2012. u 14:28
    Falilo je malo Želje i volje kod Barce u 2. poluvremenu da rješe utakmicu,a ne čekat neki zalutali metak. Na kraju zasluženo,dominacija,a Valencija je pokušavala kroz kontre, Cesc loš, Song jako dobar,prva utakmica od prve
    The Phantom
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 10:59
    Kakva je ono bila golcina , svaka cast .
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 08:37
    Ja favoriziram Valenciju i smatram da Barcelona i Real Madrid nemaju toliku financijsku moc, ne bi imali sanse pored Valencije, ali jucer je bila jedna od onih utakmica kada Barcelona nije imala potpunu kontrolu nad igrom, ali svejedno je zanimljivo pogledati dobar nogomet i nauciti nesto.
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 00:40
    Upravo to. Barca nije nadigrala Valenciju na Camp Nou po prvi puta nakon valjda 2006. (sad po sjećanju nagađam, dobro ne računam 2010., to je bila čudna utakmica). Taktički odlično, i premda se može nategnuto reći da je Barca to zaslužila dobiti, nitko se ne bi žalio da je remi. Ukoliko dvojac bude... [više na forumu]