Maj Gašparac • nedjelja, 02.09.2012.

Momčad Athletic Bilbaa uspjela je u trećem kolu doći i do svoje prve ovosezonske pobjede. Nogometaši Marcela Bielse svladali su Valladolid i upisali tri boda, a u utakmici koja se igrala u kasnijem terminu Levante je pobijedio Espanyol.

Nakon jako lošeg početka sezone i dva teška poraza na njenom otvaranju, nogometaši Athletic Bilbaa su u trećem kolu izborili i prvu pobjedu. Na domaćem terenu svladali su Real Valladolid rezultatom 2:0, a oba pogotka momčad Marcela Bielse postigla je u drugom poluvremenu.

Nogometaši Athletica od samog početka utakmice krenuli su vrlo motivirano i nastojali što prije postići vodeći zgoditak. No, prvu ozbiljniju priliku na startu susreta imali su gosti iz Valladolida. Oscar Gonzalez opasno je pucao nakon centaršuta Patricka Eberta, ali taj pokušaj nije bio uspješan.

Nakon te početne prijetnje gostiju, domaćini su postajali sve opasniji, a najviše problema obrani Valladolida zadavali su Inigo Perez i Markel Susaeta.

Pritisak nogometaša Athletica isplatio se tek u drugom poluvremenu. U 69. minuti Artiz Adruiz je spretno iskoristio odbijenu loptu Susaete i postigao vodeći zgoditak. Samo šest minuta kasnije nogometaši Marcela Bielse uspjeli su udvostručiti svoju prednost. Susaeta je lijepo pogodio na asistenciju Iniga Ruiza i postavio konačnih 2:0.

U kasnije odigranoj utakmici Levante je na domaćem terenu svladao Espanyol rezultatom 3:2 i nanio mu treći uzastopni poraz ove sezone. Gosti iz Barcelone su nakon prvih 45 minuta imali vodstvo od dva pogotka, no Levante je uspio preokrenuti rezultat i osvojiti sva tri boda.

Gosti iz Barcelone izvrsno su započeli susret i nakon manje od pola sata igre imali prednost od dva pogotka. Prvo je u 21. minuti talijanski napadač Samuele Longo postigao vodeći pogodak za Espanyol, da bi samo četiri minute kasnije vodstvo gostiju udvostručio Sergio Tejera lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Rezultat se nije više mijenjao do kraja prvog dijela, a nogometaši Levantea "probudili" su se u drugom poluvremenu. U 55. minuti Juanlu je pogodio s 18 metara i smanjio zaostatak domaće momčadi. Taj pogodak je djelovao izuzetno pozitivno na nogometaše domaće momčadi koji su došli do izjednačenja samo minutu kasnije. Pogodak za 2:2 postigao je Christian Lell.

Do potpunog preokreta domaći nogometaši uspjeli su doći u posljednjim trenucima utakmice zahvaljući autogolu braniča Espanyla Raula Rodrigueza u trećoj minuti sudačke nadoknade.