Primera División, 3. kolo, 02.09.2012, 12:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:0(0:0) Sevilla
Sevilla

Maj Gašparac • nedjelja, 02.09.2012.

Unatoč velikoj dominaciji i brojnim prilikama nogometaši Seville nisu uspjeli slaviti na gostovanju kod Rayo Vallecana. Gosti iz Andaluzije promašili su i dva jedanaesterca te su se u konačnici morali zadovoljiti bodom.

Rayo Vallecano - Sevilla 0:0

Madrid, Estadio de Vallecas
Sudac: Clos Gómez

Rayo Vallecano: Rubén, Tito, Amat, Casado, Adrián, Javi Fuego, Trashorras (od 73. Gálvez), Lass (od 63. Ramiro), Leo, José Carlos (od 71. Dani Gimenez), Nicki Billie
Trener: P. Jemez

Sevilla: Palop, Cicinho, Botia, Spahić (od 77. Maduro), Navarro, Medel, Rakitić, Trochowski (od 75. Álex Rubio), Navas, Manu (od 71. Hervás), Negredo
Trener: Michel

U prvoj utakmici španjolskog prvenstva odigranoj u nedjelju momčadi Seville i Rayo Vallecana podijelile su bodove. Konačan rezultat bio je 0:0, a na stadionu Vallecas u predgrađu Madrida mnogo su bliže pobjedi bili gosti iz Seville. Oni su imali i dva jedanaesterca, ali nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina, koji je od 69. minute imao igrača manje na terenu.

Nogometaši Seville imali su idealnu priliku za postizanje vodećeg pogotka već na samom startu susreta. Nakon šest minuta igre Álvaro Negredo je srušen u kaznenom prostoru domaćina, a sudac Clos Gómez pokazao je na bijelu točku. Negredo je sam odlučio i izvesti najstrožu kaznu, no njegov udarac pogodio je vratnicu.

Sevilla je zatim nastavila s pritiskom na gol domaćina, u narednim minutama dva puta je opasno zaprijetio Manu del Moral, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon pola sata igre u izvrsnoj prilici našao se i veznjak Seville Piotr Trochowski, no i njegov udarac iz dobre pozicije otišao je pored gola.

U posljednjim minutama prvog dijela zaprijetili su i domaćini, glavom je iz dobre pozicije pucao napadač Raya Nickie Bille , ali se rezultat nije mijenjao. Drugo poluvrijeme otvoreno je s nekoliko prilika Rayo Vallecana, pokušali su José Casado i Javi Fuego, no nisu bili uspješni.

Zatim je Sevilla zaigrala bolje i počela stvarati opasnije prilike. Gosti su još jednu idealnu priliku za postizanje pogotka imali u 70. minuti. Tada je nakon prekršaja vratara domaćina Rubéna Martíneza nad hrvatskim reprezentativcem Ivanom Rakitićem sudac po drugi put pokazao na bijelu točku i isključio golmana Raya.

Rakitić je sam izveo jedanaesterac, no kao i Negredo u prvom dijelu, niti on nije bio uspješan. Njegov udarac s 11 metara završio je pored okvira gola. Do kraja susreta Sevilla je pokušala postići pobjedonosni zgoditak, no domaćini su se uspješno obranili i osvojili bod.

Zahvaljujući bodu iz ovog susreta Rayo Vallecano je, barem privremeno, napredovao na treće mjesto, dok je Sevilla ostala sedma.

• Obrisan korisnik02.09.2012. u 17:55
    Nadam se da to na Raketu neće previše ostaviti traga. Penali se promašuju i to je sastavni dio igre
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 17:04
    Kako je sudac smio suditi dva penala. more bit da je Mamić imao umješane prste u tome!
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 16:34