Primera División, 3. kolo, 02.09.2012, 19:50 h
Real Madrid
Real Madrid 3:0 Granada
Granada

Ivan Dominik • nedjelja, 02.09.2012.

Nedjeljni nastavak trećeg kola španjolske Primere, poslije popodnevnih susreta u Madridu, Bilbau i Valenciji, došao je i do jednog od dva najvažnija susreta kola - dvoboja Reala iz Madrida na svom stadionu protiv slabašne Granade. Po prvi puta je za Madriđane od prve minute zaigrao i Hrvat Luka Modrić i to na poziciji centralne polušpice, a uz vrlo dobar njegov, kao i obol ostalih igrača Josea Mourinha, Real si nije dozvolio kiks te je sigurno stigao do trijumfa nad Andalužanima...

Real Madrid - Granada 3:0 (1:0)

3. kolo španjolske nogometne lige - Primera
Madrid, stadion Santiago Bernabeu, 2. rujna 2012.
Sudac: Jose Luis Gonzalez Gonzalez

Strijelci: C. Ronaldo 26', 54', Higuain 76'

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Pepe, Arbeloa, Khedira, Alonso, C. Ronaldo (od 64' Higuain), Modrić (od 58' Özil), Callejon (od 46' Di Maria), Benzema
Trener: Jose Mourinho

Granada: Tono, Siqueira, Gomez, Lopez, Nyom, Iriney, Rico, Orellana (od 74' Romero), El Arabi (od 62' Mainz), Juanma Ortiz (od 69' Torje), Floro Flores
Trener: Juan Antonio Albacete Anquela

Prvu od dvije središnje utakmice trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva na svom je travnjaku imao čast odigrati Real Madrid, za koji je od prve minute krenuo i novo pridošli hrvatski reprezentativac, Luka Modrić, za kojeg je susret s Granadom bio i svojevrsno predstavljanje publici Santiago Bernabeua. Osim njega, u sastav Kraljevskog kluba vratio se i Portugalac Pepe, koji je bio ozlijeđen posljednjih tjedana, a sada je zauzeo svoju stopersku poziciju.

Motivirani Real, koji je već dvaput kiksao na startu u novu sezonu, furiozno je i bez kočnice krenuo u ogled sa znatno slabijim suparnikom, jer momčad Granade na odgovara ekipi koja se može "potući" s Madriđanima. Tek što je lopta krenula s centra, a huk s tribina ponio igrače u bijelim dresovima, Luka Modrić je odlično izbačen u priliku, ali je suđeno zaleđe.

Real je krenuo s napadima i Granada se vrlo teško branila, odlično su prijetili Callejon nogom i Benzema glavom, no bez učinka. Međutim, budući da se samo čekalo na kapitulaciju gostujuće obrane, na scenu je nakon uvodnih minuta u utakmicu stupio i ponajbolji nogometaš današnjice, Cristiano Ronaldo. Portugalac je u periodu između 14. i 24. minute tri puta opasno prijetio golu Granade, čija je obrana jedva sklanjala neugodnosti pred svojim vratarom.

No, dvije minute kasnije simpatičnim gostima na Bernabeuu nitko više nije mogao pomoći. Za Tonov odlazak po loptu u mrežu pobrinuo se aktivni i sveprisutni Ronaldo, a asistirao mu je također odlični Jose Callejon. Nakon vodećeg zgoditka Realov se uragan malo smirio, a iako su Benzema i Ronaldo nastavili redati šanse, do izražaja je sramežljivo došla i igra gostiju.

Antonio Floro Flores imao je u 34. minuti najbolju priliku za svoju momčad, ali puca izvan okvira vrata Ikera Casillasa, kojem je ranije obrana domaćih otklanjala opasnosti ispred vrata blokovima, kao u slučaju udarca Guilhermea Siqueire na samom početku dvoboja.

Do poluvremena se apsolutno ništa u igri i stanju na terenu, ali ni u rezultatu nije promijenilo. Madriđani su nastavili prijetiti preko Ronalda, Callejona i Benzeme, dok je svoj posao asistenta i "spojke" vrlo dobro odrađivao i Modrić. Međutim, golova do posljednja sučeva zvižduka nije bilo, iako je preko Youssefa El Arabija pred sam kraj poluvremena i Granada odlično zaprijetila, no, njegov je udarac glavom završio pored vrata. Stoga je Real na odmor otišao minimalnom prednošću od 1:0.

Odmah po početku nastavka dogodila se ista priča kao i na početku dvoboja; Real je jurnuo i zabio, strijelac je ponovno bio sjajni Portugalac Ronaldo, a Granada je prijetila i kontri i polukontri, ali vrlo rijetko. Krasnu je prigodu imao i Luka Modrić u 56. minuti, ali je njegov odmjereni udarac završio pored gola vratara gostiju. Dvije minute potom uz pljesak ispunjenog Bernabeua napustio je hrvatski reprezentativac travnjak velebnog stadiona, a zamijenio ga je Mesut Özil.

Dodatne poteškoće za goste nakon dva primljena pogotka došle su pola sata prije kraja utakmice, a tada je isključen stoper Borja Gomez zbog dva žuta kartona. To je dalo dodatni poticaj Los Blancosima za bolju igru, a prvi je put na utakmici ozbiljno zapucao i Xabi Alonso, čiji je udarac bio neprecizan. U 64. minuti je teren napustio Ronaldo, naravno uz ovacije, dinamika utakmice je malo splasnula i Real je krenuo kontrolirati susret bez većih ofenziva, premda je uz novog igrača, Higuaina, i dalje bio bolja momčad.

U posljednjih 20 minuta sraza dvije španjolske ekipe nije bilo promjena na terenu. Kao i u većem dijelu utakmice, Real je napadao i kontrolirao stanje na terenu, dok je Granada prijetila bez rezultata povremenim bljeskovima. Takvo stanje i takva inicijativa domaćih rezultirala je trećim pogotkom u mreži Andalužana - Gonzalo Higuain pospremio je loptu u mrežu nakon dodavanja Benzeme za konačnih 3:0 Kraljevskog kluba, čime je on sa 17. došao na deveto mjesto ligaškog poretka, odmah ispod gradskog rivala Atletica, dok je poražena Granada ostala u zoni ispadanja, na 18. mjestu.

• Obrisan korisnik03.09.2012. u 08:43
    luku pod hitno na mjesto ili khedire ili alonsa.  sto mislim da ce mourinho i probati u nekoj iducoj utakmici.
  • franjo1703.09.2012. u 08:06
    neznam dal je netko pratio tekmu na sky sportsu i komentar Alberta Ferrera na igru Modrića, i njegovu razliku u igri s obzirom na Ozila, al čovjek sve točno kazao... jako puno prostora dobija Modrić u stranim medijima i to je za svaku pohvalu!!!
    franjo17
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 03:17
    Lujo kralj
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 02:25
    Stvarno nisam očekivao da će Luka već nakon 6 dana u klubu dobiti ovoliku minutažu s obzirom na kondiciju, a kako je odigrao svaka mu čast. Prekrasna dodavanja, pokazao je mali dio svoga talenta a kada bude spreman biti će među najvažnijim igračima Reala. Po meni je bio uz Ronalda najbolji igrač u... [više na forumu]