Deportivo i Getafe remizirali na Riazoru

Mišo Gulić, Ivan Dominik • subota, 01.09.2012.

Nakon što su pobjede u ranijim utakmicama ostvarili Celta i Malaga, Deportivo i Getafe su na stadionu Riazor odigrali vrlo izjednačen i zanimljiv susret koji je ka kraju zaključen podjelom bodova, što je u odnosu na prikazano i najrealniji rezultat...

Deportivo - Getafe

U okviru trećeg kola španjolske Primere Division Deportivo i Getafe su odigrali su vrlo dinamičan susret koji je na kraju završen podjelom bodova, s po jednim golom u svakoj mreži. Deportivo je tako nakon slavlja u prvom kolu upisao drugi remi za redom, dok je Getafe poraz iz uvodnog kola debelo nadoknadio slavljem nad Real Madridom, a bod s neugodnog gostovanja na Riazoru također će ih zadovoljiti.

Prve minute susreta nisu odavale da bi se već u šestoj minuti mogla tresti mreža, no, na radost domaćih navijača, Riki se odlično izborio za jednu loptu te lakoćom matirao gostujućeg vratara. Nakon postignutog gola obje momčadi su zaigrale otvorenije, a vrlo brzo, u 26. minuti, Barrada je pogodio za 1:1.

Redale su se potom prilike na obje strane, ali na odmor se ipak otišlo s rezultatom postavljenim u 26. minuti susreta. U nastavku susreta gledatelji također mogli svjedočiti ofenzivnoj i vrlo sadržajnoj igri, no nitko se nije pokazao dovoljno spretnim da realizira neku od stvorenih prigoda. Na kraju, svakom po bod, rezultat koji je s obzirom na viđeno i najrealniji. Deportivu će to biti peti bod u tri kola, dok Getafe u svojoj riznici ima četiri.

Zaragoza - Malaga

Novopečeni član nogometne Lige prvaka, Malaga, započeo je susret u Zaragozi protiv istoimenog domaćina s nekim svojim novim pojačanjima u kadru, poput renomiranog argentinskog Javiera Saviole, koji je pritom započeo na klupi. Gostovanje kod prošlogodišnjeg poslodavca hrvatskog reprezentativca Tomislava Dujmovića nije bilo lako za vrlo dobru Malagu, koja je na La Romaredu stigla neporažen u posljednja četiri dvoboja. Uvodne minute utakmice sugerirale su da će se taj niz produžiti i na pet dvoboja, jer su gosti počeli konkretnije, bolje i opasnije.

Slika 1 od 1.

No, nije bilo velikih šansi na obje strane u prvom poluvremenu sve do kraja prvog dijela koje je označio Alberto Undiano Mallenco. Međutim, gostujuća je ekipa bila mnogo bolja u prvih 45 minuta pa se u drugom dijelu samo čekao njen zgoditak. Unatoč svojoj grubosti i agresivnoj igri, uspjeli su gostujući igrači izraditi konačno jednu dobru akciju za postizanje pogotka i to nakon što je njihovu igru ulaskom pred kraj prvog dijela osvježio baš Saviola.

Eliseu, vrlo ofenzivni i aktivni krilni igrač Malage, pripremio je u 56. minuti šansu koju nije mogao propustiti španjolski zadnji vezni Ignacio Camacho, koji je lakoćom glavom zabio za vodstvo Los Boqueronesa. Zatim je Saviola počeo pokušavati doći do pogotka, Malaga je i dalje dominirala, a kod Zaragoze je jedini ozbiljno prijetio Portugalac Helder Postiga.

Zaragoza međutim nije uspjela doći do željenog izjednačenja i povratka u susret do isteka posljednje minute pa je stoga bodove s La Romarede odnijela ekipa Malage. S nova tri boda Malaga je, barem na kratko, zasjela na vrh La Lige, dok je poražena momčad domaćina ostala na sredini tablice. Usto su Inćuni isprobali Saviolu koji je zadovoljio Manuela Pellegrinija, a u isto vrijeme u redovima Zaragoze nema previše mjesta radosti i optimizmu jer igra nije bila na visini zadatka i Malaga je lakoćom odnijela bodove iz Aragonije.

Celta - Osasuna

Već u trećem kolu La Lige, koje su otvorili Celta Vigo i Osasuna, dogodio se pravi derbi začelja između ekipa koje će se očigledno ove sezone boriti za opstanak u ligi. Susret je započeo mirnom igrom s obje strane i oprezom te nijedna momčad nije željela srljati po gol, kako isti ne bi vidjela u svojoj mreži.

Stoga je i cijelo prvo poluvrijeme provedeno u takvoj atmosferi te je završeno bez golova, a da ne bi epitet poluvremena bio "ništa-ništa" pobrinuo se napadač Osasune Joseba Llorente koji je imao najbolju priliku u prvom dijelu susreta pucajući glavom u prečku gola domaćina. No, nije bilo sreće za gostujući sastav, a u drugo se poluvrijeme ušlo jednakom igrom, uz nešto više "krvi" i agresivnosti.

Zaredali su žuti kartoni i nešto vatrenija igra u nastavku te su se obje ekipe podosta otvorile. Međutim, gol nije viđen sve do 69. minute kada je Iago Aspas poentirao glavom na dodavanje Augusta Fernandeza. U tvrdoj utakmici u kojoj niti jedna momčad nije bila osjetno bolja bilo je to osvježenje za sam ogled, ali i oduševljenje za navijače nogometaša u svijetloplavim dresovima.

Do kraja utakmice je domaćin čuvao stečenu prednost, Osasuna nije imala ozbiljniji odgovor, a u 83. minuti joj je isključen i Arribas, koji je dobio drugi žuti karton. Time je gostujući klub izgubio svaku nadu u povratak u susret, a priču je pogotkom za 2:0 za Celtu zaključio Mario Bermejo u dodatnom vremenu suca Alejandra Josea Hernandeza. Tim je rezultatom završen dvoboj, gosti iz Pamplone su uknjižili četvrti poraz u ligi zaredom, dok je Celta zaslužila prva tri boda u novoj sezoni, kojima je, za razliku od Crvenih, pobjegla iz zone ispadanja.

Mallorca - Real Sociedad

u posljednjem subotnjem susretu trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Mallorce su na svom stadionu dočekali momčad Real Sociedada.

U prva dva kola domaćini su osvojili četiri boda te još uvijek nisu znali za poraz u novoj sezoni dok je Real Sociedad u prvom kolu teško stradao kod Barcelone da bi nakon toga s 2:1 savladao Celtu.

U prvih 45 minuta domaćini su imali terensku inicijativu i nešto veći posjed lopte, ali osmi nekoliko poluprilika veće opasnosti za vratara Brava nije bilo. s druge strane gosti u prvoj dionici utakmice nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

I u nastavku susreta domaćini su više pokušavali doći do pogotka, ali jednostavno nije bilo ideje u njihovim napadima. Domaćini bi još nekako i došli do dvadesetak metara od gostujućeg vratara, ali to bi u većini slučajeva značio i kraj njihovih prijetnji.

Blizu pogotka bio je Pereira koji je petnaestak minuta prije kraja pokušao iz daljine, ali je njegov udarac otišao malo pokraj stative. Bio je to samo uvod u vodstvo domaćina. U 75. minuti nakon centaršuta s lijeve strane u šesnaestercu se najbolje snalazi Victor Casadesus te neobranjivo pogađa za konačnih 1:0.

U idućem kolu Real Sociedad dočekuje Real Zaragozu dok će Mallorca bodove tražiti na gostovanju kod Osasune.