Zimski sportovi

Nova sezona EBEL-a otvorena preokretom Bečana u Ljubljani

Borna Rupnik • petak, 07.09.2012.

Prvu utakmicu prvog kola regionalne lige odigrali su Olimpija i Vienna Capitalsi, a prvi bodovi nove sezone krenuli su put austrijske prijestolnice...

Bečki hokejaši ubilježili su premijernu pobjedu u novom izdanju EBEL-a, pobijedivši domaću Olimpiju na gostovanju u Ljubljani rezultatom 4:1.

Samo se 17 sekundi čekalo na prvo isključenje - van leda je morao Andrew Thomas - a samo pet minuta na prvi pogodak. Postigao ga je uporni i borbeni Žiga Pance u powerplayu za vodstvo slovenskog predstavnika.

Međutim, Capitalsi su preokrenuli stanje na semaforu već prije odlaska na prvi odmor. U 13. minuti je Jonathan Ferland iznenadio vratara Jerryja Kuhna, a u 18. minuti Andre Lakos iz blizine zaključuje akciju svoje momčadi s igračem više.

U drugoj i trećoj trećini Austrijanci su zapečatili svoju pobjedu s po još jednim pogotkom. Nakon nekoliko odličnih obrana Fabiana Weinhandla i Kuhna u 31. minuti Benoit Gratton povisuje na 3:1, a isti je igrač minutu prije kraja poslao pak u praznu mrežu za konačnih 4:1.

Olimpija i Vienna Capitalsi bit će gosti Medveščaka sljedećeg petka i nedjelje u pulskoj Areni.