Zimski sportovi

EBEL: Prvi poraz aktualnih prvaka, Villach pregazio pridošlice iz Dornbirna

Ana Legradi • petak, 07.09.2012.

Nakon odličnog starta Vienne protiv Olimpije u četvrtak, večeras su odigrani i ostali susreti prvog kola EBEL-a. Nijedan od domaćina se nije proslavio, uključujući i poraz Olimpije u Ljubljani.

U dvoboju prošlogodišnjih finalista aktualni prvaci iz Linza pred domaćim navijačima su pretrpjeli minimalan poraz od 1:2. KAC je poveo pogotkom Martina Schumniga u trećoj minuti. Pred kraj drugog dijela izjednačio je Rob Hisey. Za prvu pobjedu koruških hokejaša u novoj sezoni EBEL-a pobrinuo se kapetan Thomas Koch.

Pridošlica u EBEL-u, austrijski Dornbirn, je po završetku utakmice s mislima u drugom kolu. Grad u koji je po prvi puta stigao EBEL, od osnivanja kluba, večeras brzo gasi ulična svijetla. Nepuna momčad VSV-a je uspjela do vrha napuniti gol domaćina. Slavili su uz 6:0 i prvi shutout Jeana Philippea Lamoureuxa.

Golijadu je otvorio bivši igrač mađarske Albe, Derek Ryan, dva pogotka je upisao Mario Altmann, a po jedan Nikolaus Hartl, Antti Pusa i Markus Peintner.

Ni povratnik u EBEL Innsbruck nije prošao bolje na domaćem ledu. Graz je stekao prednost u 19. minuti pogotkom kanadskog braniča Dustina Van Ballegooiea. Prezimenjak Super Maria kanadski napadač Francis Lemieux je u samo 13 sekundi pred kraj drugog dijela preokrenuo rezultat u korist domaćina.

U posljednjih 20 minuta Graz je uhvatio pravi ritam te uz pogotke Oliviera Latendressea i njegovog imenjaka Labellea upisao prvu ovosezonsku pobjedu na gostujućem ledu uz 3:2.

Na ledu najbogatije momčadi lige u Salzburgu se odvijao zanimljiv scenarij, domaćini su poraženi od češkog Znojma, momčadi kojoj je prosječna starost 24 godine. Na golu Red Bullsa je stajao 31-godišnji kanadski golman Alex Auld, a zamjena mu je bio 18-godišnji Slovenac Luka Gračnar.

Bullsi su poveli pogotkom Stevena Regiera u 19. minuti, a u drugom dijelu izjednačenje donosi Richard Jarusek. Konačnih 3:1 postavljaju češki napadači Ondrej Fiala i Jan Lattner.