Modrić: "Meni se ništa nije promijenilo"

S Maksimira:Borna Rupnik • petak, 07.09.2012.

Luka Modrić po prvi je puta zaigrao za reprezentaciju kao igrač Real Madrida, a Josip Šimunić vjeruje da će on i sugirači u Belgiji pokazati bolje lice...

Pod budnim okom svog novog trenera, Josea Mourinha, Luka Modrić odradio je svih 90 minuta u pobjedi Hrvatske nad Makedonijom na početku kvalifikacijskog ciklusa za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

"Najvažnije je to da smo osvojili tri boda", izjavio je Modrić poslije utakmice u kojoj Hrvatska nije briljirala, ali je ostvarila zacrtani cilj i pobjednički otvorila natjecanje.

"Ne bih ulazio u detaljniju analizu", dodao je Modrić, "a svojom sam igrom zadovoljan".

Kako je bilo istrčati na maksimirski travnjak kao član Kraljevskog kluba? "Meni se ništa nije promijenilo", odgovorio je hrvatski nogometaš, koji nije želio komentirati činjenicu da ga je portugalski stručnjak došao uživo pratiti.

Reprezentativni stoper Josip Šimunić ponudio je detaljniju analizu zbivanja na terenu: "Mislim da smo u prvom poluvremenu bili spori, dok smo u drugom poluvremenu bili brži, što je izgledalo bolje".

"Nismo se bojali za rezultat. Bili smo dobri u prvih desetak minuta, a onda smo iz nekog razloga pali. Međutim, ovakve utakmice treba dobiti i prave momčadi u njima pobjeđuju. Postoje neke sitnice koje moramo popraviti, ali bilo je u redu, makar su Makedonci imali prečku, a a ja u jednom prekidu nisam čuvao svog igrača pa je skoro zabio gol. To se više ne smije događati", nastavio je Šimunić.

Sljedeći protivnik Hrvatske je Belgija, koja je u svojoj prvoj utakmici u skupini pobijedila Wales u gostima te vrlo samopouzdano čeka dolazak Štimčevih izabranika u Bruxelles.

"Nemamo što izgubiti, oni su odlični, ali Hrvatska je skoro uvijek najbolje igrala u najtežim utakmicama. Nadam se da će tako biti i utorak", zaključio je Dinamov branič.

• Obrisan korisnik08.09.2012. u 13:48
    ajme nekih komentara, pa Luka je svojom inteligencijom i stvorio priliku za gol, jos par odlicnih lopti je gurnuo samo sta nema tko kao recimo u Realu da ih iskoristi a decko je jos uvijek van prave forme...s druge strane, ne znam sta su ljudi ocekivali, pa mi se od samostalnosti uvijek ebemo s... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.09.2012. u 12:04
    Sta Kaze Jose?
  • Obrisan korisnik08.09.2012. u 10:25
    Koliko znam akciju za gol je poveo Modric, do Mandje pa do Jelavica. Pa to je bila akcija koja je odlucila susret. Ne znam sto se ljudi bune. Ovo su tijesne utakmice, s balkanskim ekipama je tesko. Mislim da treba biti zadovoljan.
  • Obrisan korisnik08.09.2012. u 09:56
    Ne treba posjedovati vrhunsku inteligenciju da se shvati kakva je Modrić klasa igrača, ali s druge strane pokazuje se da ima toliko frustrirani budala koji jos uvijek pljujuj po njemu... Ne shvaćam
  • Obrisan korisnik08.09.2012. u 08:10
    "Ne bih ulazio u detaljniju analizu", dodao je Modrić, "a svojom sam igrom zadovoljan". ......................patuljkak ljigavi.........sa ovom bezveznom igrom igrača od 30-40 mil eura on 'zadovoljan'?...................ULAZI NIKO I SPAŠAVAJ, a smrdljivi luka 'ZADOVOLJAN' SA 10... [više na forumu]