3. Hrvatska nogometna liga, Središte, 3. kolo, 08.09.2012, 16:30 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 100
Suci: Igor Perak (Karlovac), Željko Bučar (Duga Resa), Zoran Vučinić (Karlovac)

Udarnik iznenadio slabu Segestu i uzeo tri boda usred Siska

S Gradskog stadiona:Branimir Korać • subota, 08.09.2012.

U susretu trećeg kola 3. HNL Središte Segesta je na svom travnjaku odigrala vrlo lošu utakmicu i upisala je poraz od Udarnika iz Kurilovca 3:1. Gosti su tijekom susreta imali puno više prilika i Segesta je mogla doživjeti pravi potop...

Filip Nemec
40'
16
Marko Svetopetrić
46'

Marko Marković
68'
7
Dominik Mršić
72'
18
Ivan Biljan
79'
Senad Harambašić

S novim pojačanjem u prvih 11, Igorom Prijićem, Segesta je ugostila Udarnik, međutim nije bila niti blizu tri boda. Presudio joj je njezin bivši igrač Matej Dumbović koji je postigao dva pogotka i potpuno potopio nade domaćina.

Nakon poraza od Vrapča unatoč vodstvu i igraču više, u Segesti su se nadali kako će se protiv Udarnika "oporaviti", međutim doživjeli su još jedan težak udarac. Imali su Siščani većim dijelom susreta loptu u svojim nogama, ali su bili vrlo nekonkretni dok je posljednja linija obrane odigrala lošu utakmicu i nije mogla ništa na velikom prostoru protiv brzih napadača Udarnika.

U prvih 20 minuta ništa nije upućivalo na ovakav rasplet. Segesta je u početnoj fazi bila dosta bolja, činilo se kako bi pogodak mogao brzo doći, međutim lopta je prerijetko dolazila do napadača.

Pljesak Dumboviću, zvižduci Braoviću

Matej Dumbović je ovog ljeta napustio Segestu i preselio u Udarnik nakon što se u Segesti nije mogao izboriti za minutažu kakvu je želio. Sada se svom klubu "osvetio" s dva pogotka, a kada je izlazio s travnjaka u 72. minuti, zaradio je zasluženi pljesak svih prisutni. Dok se Dumboviću pljeskalo, treneru Hrvoju Braoviću se zviždalo. Braović se u završnici i nakon susreta našao pod verbalnom paljbom dijela navijača koji nikako nisu bili zadovoljni igrom Siščana.

U takvoj igri Udarnik je bio posve bezopasan, vrlo rijetko su dolazili u priliku za napasti, međutim u 23. minuti su ipak poveli. Vrlo dobri Josip Sokol je kroz statičnu Segestinu obranu proigrao Dumbovića koji izlazi sam pred Dolenčića i rutinski zabija za vodstvo Udarnika.

Nakon primljenog pogotka, Segestina igra se potpuno raspala. Nestalo je agresivnosti, nizale su se pogreške i igralo se vrlo rastrgano bez velikih prijetnju. Prvu konkretniju za domaćina je imao Borković u završnici prvog poluvremena kada se dobro ubacio u šesnaesterac, ali i pucao neprecizno.

U drugom poluvremenu Udarnik je nanizao seriju čistih zicera, zabio dva pogotka i zasluženo je slavio. Već u 48. minuti Dumbović je odlično pronašao Hasanovića koji s pet metara sam pred Dolenčićem gađa pokraj vratnice. 15 minuta kasnije Sokol dolazi jedan na jedan s Dolenčićem koji spašava i izbacuje loptu u korner.

Sve je to bilo najava novog pogotka za goste. U 69. minuti Dumbović je još jednom pobjegao Beziću koji ga unutar kaznenog prostora ruši za klasični kazneni udarac. Sam Dumbović je izveo najstrožu kaznu, loptu je poslao u jednu, a Dolenčića u drugu stranu.

Pet minuta kasnije novi šok za domaćina. Bogović je izveo korner s lijeve strane, a Hasanović posve sam na pet metara koljenom kači loptu i šalje je u mrežu.

Do kraja susreta Segesta je uspjela tek smanjiti preko svog najboljeg pojedinca Borkovića nakon ubačaja Marčinkovića.

Bilo je to ujedno sve od domaćina koji je u završnici mogao primiti novi pogodak nakon što je u dva navrata ponovno Sokol išao sam prema Dolenčiću.