3. HNL Središte: Bistra iznenadila u Dugom Selu, tri stopostotna predvode kolonu

Branimir Korać • nedjelja, 09.09.2012.

Odigrani su svi susreti trećeg kola 3. HNL Središte. Ovo kolo ponudilo je puno uzbuđenja, a na kraju su uz Udarnik najugodnije iznenadili igrači Bistre koji su slavili u Dugom Selu...

Vrapče odnosi sva tri boda s Klake svladavši Dubravu 2:0. Momčad Denisa Bezera iskoristila je svoje dvije prilike u ne posebno zanimljivom dvoboju i preko Vrbata i Gavrića stiže do pobjede. Vrbat je doveo Vrapče u vodstvo već u 13. minuti nakon čega su domaćini pokušali doći do izjednačenja, međutim nedostajalo je preciznosti u završnici. Vrapče se branilo većim dijelom susreta, a u rijetkim napadima su bili ubojiti. Tako su i u 82. minuti iz jednog od rijetkih dolazaka pred vrata Kovčića uspjeli doći do drugog pogotka, a strijelac koji je potvrdio pobjedu Vrapča bio je spretni Boris Gavrić.

Pobjedom u Dubravi Vrapče ima stopostotni učinak, jednako kao i Vrbovec koji je slavio protiv Samobora 3:1. Samobor tako ostaje na dnu ljestvice bez osvojenog boda što zasigurno izaziva veliko razočaranje u njihovom taboru jer teško da su očekivali da će nakon tri kola biti bez boda i neke velike šanse za pobjedu u tri dosad odigrana susreta. Vrbovec je već u prvih pola sata preko Borovčaka i Horvatića poveo s 2:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U 55. minuti Samoborci uspijevaju preko Marka Grgečića smanjiti na 2:1, međutim isti igrač vrlo brzo postaje tragičarem jer u razmaku dvije minute zarađuje dva žuta kartona i posljednjih pola sata Samoborci igraju s igračem manje. To Vrbovčani koriste i preko Drage Pape postavljaju konačnih 3:1.

Trešnjevka nastavlja s lošim igrama na početku sezone. Niti u trećem kolu nisu bili niti blizu bodu, a ovaj put su teško stradali na gostovanju kod Tekstilca 4:0. Tekstilac je u prva dva kola upisao minimalne poraze, međutim sve je naplatio protiv Trešnjevke već u prvih 45 minuta napunivši mrežu gostiju. Željko Legac je prvi probio Lovru Mikinca, a zatim su do poluvremena pogađali i Toš i Trampus. Konačnih 4:0 postavio je Trešnjevkin igrač Nikola Grubešić koji je početkom drugog dijela poslao loptu u svoju mrežu.

Iznenađenje kola priredila je Bistra pobjedom u Dugom Selu 2:0. Dugo Selo je u sezonu krenulo s dvije pobjede bez primljenog pogotka, međutim na svom terenu su kiksali protiv protivnika za kojeg su računali da ga moraju pobijediti. Da neće ići glatko za domaćina vidjelo se od samog početka susreta, a kada je Ivan Babić zabio u završnici prvog dijela za vodstvo Bistre, situacija se dodatno pogoršala za domaćina. U drugom dijelu Žiger je u 65. minuti povisio na 2:0 što je značilo prvi ovosezonski poraz za Dugo Selo.

Lekenik je upisao i drugu uzastopnu pobjedu svladavši u gostima momčad Stupnika 3:2. Vrlo rano, već u četvrtoj minuti, Lekenik je poveo pogotkom Josipa Celčića, međutim u narednih 15 minuta domaćin je uspio napraviti preokret. Prvo je Štulec poravnao na 1:1 da bi odmah zatim Deželić dovršio preokret. Igrala se tek 40. minuta kada je pao i četvrti pogodak na susretu, a ovaj put je precizan bio Željko Kovačević. Nakon vatrenih prvih 45 minuta, u drugom poluvremenu bilo je više nepreciznosti, poglavito kod domaćina. Lekenik je uspio sačuvati svoju mrežu u drugom poluvremenu, a osim toga je stigao i do pobjedničkog pogotka i to zahvaljujući ponovno Željku Kovačeviću koji drugo kolo zaredom Lekeniku donosi tri boda.

Gaj iz Mača upisao je i treći ovosezonski poraz, ovaj put na teškom gostovanju kod Trnja. Trnju je trebalo manje od sat vremena da praktički zaključi susret i upiše tri boda. Od 20. minute kada je Jurakić zabio za 1:0, Trnjani su u naredne 33 minute ukupno postigli pet golova i završili priču. Jurakić je dodao još jedan gol, a osim njega strijelci su bili i Tadić, El Saleh i Horvat dok je počasni pogodak za goste postigao Zeljković u sudačkoj nadoknadi.

U posljednjoj utakmici kola Strmec je na svom travnjaku pregazio momčad Maksimira s 4:1. Visoka pobjeda Strmca potpuno je zaslužena, domaćin je odigrao jako dobru utakmicu i na kraju ubilježio velika tri boda. Već u četvrtoj minuti Đurec je nagovijestio da bi bodovi mogli ostati u Bedenici, međutim u završnici prvog dijela Kovačec uspijeva poravnati na 1:1. Ipak domaćin već na startu drugog poluvremena pogocima Andrea Silve i Šivaka vrlo brzo bježi na 3:1 dok Šivak svojim drugim pogotkom u 74. minuti postavlja konačnih 4:1.