Zimski sportovi

Medveščak se svojoj publici vratio pogotkom Zanoškog i porazom u raspucavanju

Iz Doma sportova:Borna Rupnik • nedjelja, 09.09.2012.

Pobjedom u raspucavanju, pogotkom u četvrtoj seriji, hokejaši iz Mozartovog grada ubilježili su pobjedu u prvoj domaćoj utakmici Medveščaka u novoj sezoni EBEL-a...

Nakon uvodne pobjede u Mađarskoj, protiv Albe Volan, hokejaši Medveščaka zagrebačkoj su se publici predstavili u drugom kolu EBEL-a, protiv sastava koji je uvijek među kandidatima za sam vrh, Red Bulla iz Salzburga. Uoči selidbe u Arenu u Puli narednog tjedna, momčad Martyja Raymonda odigrala je čvrstu utakmicu, no nije uspjela proslaviti pobjedu.

Prva je trećina protekla bez pogodaka, premda ne bez zanimljivosti s obje strane terena. I jedna i druga momčad imale su po dvije prilike s igračem više, no brojčanu prednost nisu znale pretvoriti u vodstvo.

I Darko Kralj oduševio punu Ledenu

Poseban gost Medveščaka u prvoj domaćoj utakmici sezone bio je hrvatski paraolimpijac Darko Kralj, jedan od osvajača medalja iz Londona. On je bacio prvi pak protiv Red Bulla, a dočekan je ovacijama pune Ledene dvorane. Sada već tradicionalno sjajna podrška hokejašima u plavom nije izostala te se zagrebački klub još jednom, četvrtu sezonu zaredom, može s punim pravom pohvaliti atmosferom koja ga prati na tribinama.

Najbolje je prigode za Zagrepčane propustio novopridošli napadač Nathan Perković, u 9. i 16. minuti, a ni Robert Kristan na golu Medveščaka nije bio besposlen - u tri je navrata morao kvalitetno reagirati na napade Austrijanaca.

Ni u drugoj trećini nije značajnije promijenjen odnos snaga, a najbliže je pogotku za Medvjede bio Adam Naglić, koji je izašao sam ispred Red Bullovog vratara Luke Gračnara.

U 34. minuti napokon se zatresla mreža, i to upravo ona Gračnarova. Na dodavanje Perkovića s desne strane pucao je branič Alan Letang, a na pravom se mjestu potom našao Tomislav Zanoški, za 1:0.

Suci su u samoj završnici druge dionice istovremeno poslali na dvominutno hlađenje Geoffa Waugha te pokazali desetominutnu kaznu za Alexa Leavitta. Medveščak je "preživio" situaciju četiri-na-tri, no u situaciji pet-na-četiri Matthias Trattnig, dvadesetak sekundi prije odlaska na odmor, precizno pogađa bliže Kristanove rašlje za izjednačenje.

Tomislav Zanoški i Johannes Bischofsberger propustili su realizirati svoje izgledne šanse na otvaranju treće trećine, a desetak minuta prije kraja za prostor se izborio i Brandon Buck, no nije pronašao put pored Gračnara.

Bila je to najava završnog pritiska Medveščaka, u kojem je bilo i pogrešaka u obrani koje su mogle skupo koštati domaćina, a ponovno su zaključne minute Zagrepčani morali odigrati s igračem manje, zbog isključenja Anthonyja Yelovicha. No, ovoga puta nije bilo promjene na semaforu te se ušlo u produžetak.

Kako ni Ryan Duncan s jedne ni Kenny Macaulay i Zanoški u obećavajućem protunapadu s druge strane nisu bili precizni, pobjednika je moralo odlučiti raspucavanje.

U prve tri serije niti jedan izvođač nije matirao Gračnara ni Kristana, a potom je Andreas Kristler efektno prevario čuvara mreže Medvjeda. Adam Miller nije uspio uzvratiti te je drugi bod ipak krenuo put Salzburga.

• Obrisan korisnik13.09.2012. u 02:55
    zig zag medvescak,vi ste nas stenli kap(cup)
  • Obrisan korisnik10.09.2012. u 18:15
    Za start na domačem ledu i bod je uspjeh
  • Obrisan korisnik10.09.2012. u 15:05
    Zapravo, jest :)
  • Obrisan korisnik10.09.2012. u 15:04
    Vidi se da su neuigrani, ali pojedinačne reakcije i potezi novopridošlih igrača bude optimizam, jasno je da je riječ o dečkima koji znaju igrati. Doći će sve to na svoje mjesto s vremenom, polako i strpljivo.
  • Obrisan korisnik10.09.2012. u 01:42
    Ma to ti je neka Srbenda iz propale Krajine.