Zimski sportovi

Olimpija i Alba i dalje bez pobjede, Znojmo melje sve pred sobom

Martina Oštrić • nedjelja, 09.09.2012.

Dvije visoke pobjede, dva tijesna rezultata, i 3:1 Capitalsa za drugi Albin poraz epilog su drugog kola hokejske EBEL lige. Domaći led momčadima je samo polovično bio uspješan za ovo kolo.

Jedini slovenski predstavnik u EBEL-u, ljubljanska Olimpija, što prije će pokušati zaboraviti posljednji ovotjedni dan. Premda su na gostovanju kod Linza prvi došli u vodstvo preko Ankersta, do kraja prvih 20 minuta domaćini su preokrenuli na 3:1. U drugom dijelu Austrijanci su nastavili nemilosrdno puniti mrežu slovenskog vratara Jerryja Kuhna koji očekivano zamijenjen nakon druge trećine.

U posljednjem periodu slovenska je momčad uspjela tek smanjiti na 7:3. Crna Krila predvodio je Patrick Leahy s dva pogotka, dok će Olimpija do prvih bodova u nekom narednom kolu.

Kao ni Olimpija, ni Alba Volan u drugom pokušaju ove sezone nije došla do bodova. U Beču su protiv Capitalsa imali prednost sve do početka posljednjeg perioda. Andras Horvath donio je gostima vodstvo u 19. minuti nakon čega su se Mađari vrlo uspješno branili punih 20 minuta. No, u posljednjoj su trećini pokleknuli, što su domaćini naplatili s tri pogotka u Munrovu mrežu. Golman Albe izlazi s leda minutu prije kraja utakmice, no promjene u rezultatu nije bilo.

U međusobnom susretu Graza i Villacha obje su momčadi upisale po bod, no drugi ke otišao na stranu gostujućeg tima. Sušni prvi period prekinuo je Robert Wren, da bi vodstvo domaćina šest minuta kasnije povećao Labelle. Gosti su se u drugih deset minuta uspjeli vratiti, te se u posljednji period ušlo s izjednačenih 2:2.

Gosti su prvi put poveli preko Altmanna u 41. minuti, nakon čega je Graz ponovno izjednačio, nakon čega, do kraja regularnog dijela više nije bilo pogodaka. U produžecima je Villachu bilo dovoljno tek tri minute da završe posao, a junak je opet bio Altmann svojim trećim pogotkom na utakmici.

Susret dva novopridošla kluba u EBEL-u nakon produžetka je otišao na stranu gostujuće momčadi. Dornbirn je uglavnom vodio glavnu riječ u utakmici, dok su ih domaćini iz Innsbrucka uglavnom rezultatski hvatali. Samo deset sekundi prije kraja utakmice domaćini su uspjeli kaznenim udarcem Lemieuxa doći do boda, no u produžecima nisu imali previše šansi. Produžeci su završili nakon samo 37 sekundi pogotkom Luciana Aquina.

Znojmo je u drugoj utakmici došao do druge pobjede, a njihov je golman Ondrej Kacetl upisao prvi shutout u sezoni. S tri gola u prvom periodu Česi su pokazali tko je gazda u Znojmu, da bi u posljednjem periodu s još dva komada posramili KAC i poslali ih kući.