Grobničan i Novigrad upisali i treće pobjede u trećem kolu 3. HNL Zapad

Igor Šestak • ponedjeljak, 10.09.2012.

Nakon što su odigrana prva tri kola 3. HNL Zapad samo dvije momčadi imaju maksimalnih devet bodova. Grobničan je svoju treću pobjedu ostvario protiv Buja, a odlično gura i Novigrad koji je pobijedio Jedinstvo Omladinac. Klub iz Nedešćine je jedini bez bodova, dok su bez poraza još uvijek Opatija, Novalja i Crikvenica. U trećem kolu tri su utakmice bile vrlo efikasne, dok na čak četiri utakmice gledatelji nisu mogli vidjeti nijedan pogodak.

Grobničan je u prvom kolu na domaćem terenu svladao Naprijed, a u drugom je slavio na Krku. Dobru formu na otvaranju nove trećeligaške sezone igrači Gorana Gajzlera potvrdili su i trećem kolu, u kojem su na svom travnjaku s visokih 5:1 pobijedili Buje.

Domaći su poveli u 16. minuti golom Ivana Bijelića, a rezultat 1:0 se održao sve do 19. minute drugog poluvremena. Tada je Admir Malkić udvostručio vodstvo Grobničana, ali je samo minutu kasnije gol za Buje postigao Saša Kapular. Gosti ipak nisu uspjeli doći do boda, a Grobničan je u posljednjih 13 minuta zabio još tri pogotka. Kaznene udarce je uspješno realizirao Stjepan Jukić u 77. i 88. minuti, a u 86. se u strijelce još jednom upisao i Malkić.

Grobničan je prvi na tablici zahvaljujući većem broju postignutih pogodaka od Novigrada, koji je u prva tri kola također upisao tri pobjede. Novigrad je novi član trećeligaškog društva, ali ako se može suditi po prvim kolima, mogao bi se boriti za sami vrh. U trećem kolu u goste mu je stiglo Jedinstvo iz Nedešćine, klub koji je s tri poraza prikovan za dno ljestvice.

Golom Filipa Bazine Novigrad je poveo u 39. minuti, ali se na odmor otišlo s 1:1, zahvaljujući pogotku Nina Mohorovića samo tri minute kasnije. Do novog vodstva domaći su stigli u 68. minuti autogolom Dalena Mohorovića, a šest minuta kasnije na 3:1 je povisio Almir Halilović. Isti je igrač pogodio mrežu Jedinstva u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 4:1.

Vrlo atraktivnu utakmicu vidjeli su i gledatelji u Crikvenici. Istoimeni domaćin je prošlog tjedna u lokalnom derbiju odigrao 4:4 s Vinodolom, a u trećem kolu je i treći put remizirao, ovaj put protiv Orijenta 3:3. Orijentu je to četvrti bod ove sezone i trenutno drži sedmo mjesto na tablici.

Poveli su domaći u 13. minuti golom Vedrana Pećanića, a samo četiri minute kasnije je izjednačio Stjepan Mikulić. Na treći pogodak se čekalo 15 minuta, a pao je u mrežu gostujućeg vratara . Precizan je bio Božidar Šmit. Crikvenica je na poluvrijeme otišla s dva gola prednosti zahvaljujući drugom pogotku Šmita, dvije minute prije kraja prvog dijela.

U nastavku je uslijedio povratak Orijenta. U 58. minuti za goste je dosuđen kazneni udarac kojeg je realizirao Mikulić, a gol vrijedan jednog boda postigao je Ivan Kovačević u 86. minuti utakmice.

Nehaj je u prva tri kola prikazao dobru formu, ali samo na domaćem terenu. U prvom kolu je svladao Jedinstvo Omladinac, dok je u trećem s 2:0 bio bolji od Vinodola. Klubu iz Novog Vinodolskog to je prvi poraz u sezoni.

Ključni trenutak još jednog lokalnog derbija dogodio se u 69. minuti utakmice. Gostujući igrač Branimir Brelih povlačio je za dres domaćeg napadača u vlastitom kaznenom prostoru te je tim prekršajem skrivio kazneni udarac i zaradio drugu javnu opomenu i raniji put u svlačionicu. S bijele točke precizan je bio Deni Rubčić, a isti je igrač devet minuta kasnije pogodio i za konačnih 2:0.

Na preostalim susretima trećeg kola nije bilo pogodaka. Nakon dvije uvodne pobjede Opatija je remizirala s Novaljom pa nakon tri kola sa sedam osvojenih bodova gleda u leđa Grobničanu i Novigradu. Klub s Paga je već dvaput remizirao bez golova, a jedinu je pobjedu upisao u drugom kolu protiv Nehaja.

Nastavio se vrlo loš ulazak u sezonu nogometaša Jadrana iz Poreča. U prva dva kola su poraženi od Opatije i Novigrada, a u trećem su kolu uspjeli osvojiti prvi bod na gostovanju kod Halubjana. Remijem 0:0 Halubjan je osvojio svoj drugi bod u trećeligaškom društvu.

Drugo kolo zaredom remizirao je Rudar iz Labina. Momčad koju vodi Valdi Šumberac nije uspjela pronaći put do mreže, baš kao ni momčad Krka, koja nakon tri kola na kontu ima četiri boda. Bez golova završila je i utakmica Rovinja i Naprijeda. Domaćima je to četvrti osvojeni bod, a gostima drugi.