3. Hrvatska nogometna liga, Središte, 4. kolo, 12.09.2012, 17:00 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 150
Suci: Matija Šulentić (Velika Gorica), Fabijan Šekerija (Velika Gorica), Luka Dermišek (Kloštar Ivanić)

Prijić i Segesta rušili rekorde, 55 sekundi za 2:0

S Gradskog stadiona:Branimir Korać • srijeda, 12.09.2012.

Četvrto kolo 3. HNL središte donijelo je dvoboj Segeste i Dubrave. Oni gledatelji koji su na susret došli točno u 17:00, mogli su žaliti. Segesta je već tada imala 3:0 i riješila pitanje pobjednika...

Josip Duvnjak
54'
18
Marko Ćurić
60'
16
Dino Eberl
69'
Mario Ćibarić
46'
18
Marcel Ladan
46'
8
Ivan Tokić
53'
Željko Dacer

Dvoboj Segeste i Dubrave u četvrtom kolu 3. HNL središte bio je sve samo ne običan. Ono što se događalo u prve četiri minute utakmice vrlo vjerojatno ima mjesto u povijesti hrvatskog nogometa jer se ne događa baš svaki dan da netko samo u tom razdoblju ima 3:0, a kamoli na ovaj način.

Susret je bio zakazan za 17:00, međutim u službeno vrijeme početka susreta već je bilo čak 3:0 za Segestu. U 16:56 igrači su krenuli s centra, a oni (ne)sretnici koji su računali kako će stići na vrijeme na utakmicu, imaju za čim itekako žaliti.

Već u desetoj sekundi utakmice Segesta je povela 1:0. Bila je to brza akcija odmah s centra, Marčinković je vidio da je Prijić, donedavno član prvoligaša Osijeka, ušao između obrambene linije Dubrave, ovaj je ostao sam i poslao loptu u mrežu.

Bio je to veliki šok za goste već na samom startu, a tek je bio početak onog što ih je čekalo. Krenuli su igrači Dubrave s centra, odmah je Segesta oduzela loptu, ovaj put je Saša Šest pronašao samog Prijića pred vratima i Segesta je imala 2:0. Vrijeme? 55. sekunda utakmice. Taman dovoljno da se "odradi slavlje", presječe lopta i zabije gol.

Slika 1 od 1.

No tu nije bio kraj Dubravinim mukama. Tek što su se počeli oporavljati od ovog nesvakidašnjeg šoka, na semaforu je stajalo 3:0. Vrijeme? 3:45. Strijelac? Naravno, Igor Prijić. Ovaj put je Prijić lijepo primio loptu na 18 metara, vidio je otvoren bliži kut i poslao loptu u mrežu.

Događaji s početka susreta potpuno su šokirali goste, trener Željko Dacer bio je očajan i susret je već tada praktički bio riješen. Da bi se Dubrava mogla vratiti kući doživjevši još veću katastrofu, činilo se u 23. minuti kada je Segesta već vodila 4:0. Ovaj put je Prijić lijepo asistirao Saši Šestu, a on je rutinski pogodio mrežu.

Segesta se zadovoljila ovim vodstvom i prestala pritiskati kao što je to činila u samom početku susreta i do kraja prvog dijela je Dubrava bila ta koja je više prijetila, ali ne zahvaljujući nekoj dobroj igri već izgubljenim loptama Svetopetrića i Bezića koji su izbacivali Serafina Palića u zicere, no ovaj je pokazao raskošnu lepezu nespretnosti i neodlučnosti.

U nastavku susreta vidjeli smo još jedan pogodak i to odmah nakon što se krenulo s centra. Ovaj put je Dubrava bila vrlo brza, u 46. minuti je poentirao Baučić nakon nove pogreške Segestine obrane.

Što se tiče pogodaka, to je bilo to. Do kraja susreta je Segesta imala tri čista zicera, u dva navrata je Prijić ostajao sam pred golmanom, a u jednom navratu Zeba. Ovaj put preciznosti nije bilo, Dubrava je pokušavala uzvratiti, ali Segestina vezna linija za razliku od prva tri susreta odradila je dobar posao i domaćin slavi s 4:1.

Nakon burnog početka sezone, svega tri boda i promjene trenera već na samom startu prvenstva, Segesta je stigla do lagane pobjede i to na prilično neuobičajen, rekordan način. Trebalo bi duboko zaroniti u povijesne knjige da se pronađe nešto slično, no vrlo teško da se u prva tri ranga hrvatskog nogometa ikada dogodio ovakav slijed događaja. 2:0 u prvih 55 sekundi, 3:0 već u 3:45 minute i sva tri pogotka da je postigao isti igrač.

• Obrisan korisnik13.09.2012. u 02:34
    LJepo,golovi su zakaj kibci idu na utakmice.Zgleda da se najbolji nogomet ipak igra u nizim kategorijama(ligama).
  • Obrisan korisnik12.09.2012. u 23:08