3. HNL središte: Trnje i Vrapče sto posto, trio na dnu nula posto

Branimir Korać • petak, 14.09.2012.

Kompletirano je četvrto kolo 3. HNL središte nakon kojeg su na vrhu ljestvice ostale dvije momčadi sa stopostotnim omjerom. U derbiju kola Vrapče je s 2:1 svladalo Vrbovec te mu nanijelo prvi poraz ove sezone...

U dvoboju neporaženih momčadi u prva tri kola Vrapče je ugostilo momčad Vrbovca. Očekivano tvrda utakmica završila je pobjedom Vrapča 2:1 pogocima u zadnjih 25 minuta susreta. Vrapče je povelo u 68. minuti pogotkom ove sezone vrlo raspoloženog Gavrića, a deset minuta kasnije bilo je već 2:0. Ovaj put loptu je u mrežu poslao Robert Miloš. Vrbovec je uspio smanjiti u 86. minuti preko Anića, pritisnuo je u završnici tražeći poravnanje, međutim bodovi su ostali u Vrapču.

U Samoboru očito puno toga ne funkcionira, a to je pokazao i susret protiv Trnja. Trnje je slavilo lakoćom 4:1 i to nokautiravši domaćina već u prvih 15 minuta. U razdoblju od desete do 16. minute domaći vratar Goran Bašić tri puta je vadio loptu iz mreže nakon pogodaka Cmrečnjaka, Horvata i Pazmana. Bilo je to dovoljno gostima da malo podignu nogu s gasa i domaćin je preko Kotarskog u završnici prvog dijela stigao do smanjenja zaostatka. U drugom poluvremenu se na pogodak čekalo sve do same završnice kada u 87. minuti Milatović zabija za 4:1 i potvrdu ostanka Trnja na vrhu ljestvice. S druge strane Samobor ostaje zabetoniran za dno bez osvojenih bodova.

Poput Samobora i Gaj iz Mača će još malo pričekati na prve trećeligaške bodove. Ovaj put je ugostio momčad Tekstilca koja mu je nanijela novi poraz i to 3:0. Domaćin se raspao u drugom poluvremenu kada su gosti konkretizirali bolju igru i preko Mikulića u 58. minuti poveli. Osam minuta kasnije na 2:0 je povisio Gusković, a isti igrač je još jednom matirao mladog Katanića u 73. minuti za zaslužena tri boda Tekstilca.

Društvo Samoboru i Gaju na dnu ljestvice i dalje pravi Trešnjevka koja također nema boda. U četvrtom kolu na svom stadionu je ugostila Dugo Selo koje se pokazalo, očekivano, prejakim protivnikom. Najbolji igrač gostiju Emanuel Benković doveo je Dugo Selo u vodstvo u 26. minuti, a u 58. je povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je veteran Rajko Vidović u 91. minuti susreta. Ovom pobjedom Dugo Selo se oporavilo od neočekivanog poraza na svom terenu od Bistre.

Pobjedu iz Dugog Sela Bistra je potvrdila domaćim slavljem protiv Strmca 2:0. U 37. minuti je domaćin poveo preko Ivana Babića, a posao mu je olakšan u posljednjih pola sata kada su gosti igrali s igračem manje nakon što je zbog nesportskog ponašanja i prigovora na sudačku odluku isključen Filip Pluščec. Nakon toga je Bistra stigla i do drugog pogotka i to zahvaljujući nespretnoj reakciji Andrea Silve Batiste koji je poslao loptu u svoju mrežu za 2:0 i rješenje pitanja pobjednika.

Burno je bilo u dvoboju Maksimira i Stupnika koji je završen 2:2. Već u prvih šest minuta postignuta su dva pogotka, prvo je domaćin poveo preko Kovačeva da bi Štulec u šestoj minuti vratio Stupnik u igru. U nervoznoj igri se na nove pogotke čekalo do posljednjih 20 minuta kada je prvo Konjević doveo Stupnik u vodstvo, a svega tri minute kasnije, u 75. minuti, Kovačev poravnao na 2:2. Bio je to ujedno i konačan rezultat susreta i drugi remi za Maksimir i Stupnik u prva četiri kola.

Dobru igru iz Siska Udarnik nije uspio ponoviti na svom terenu protiv Lekenika. Nakon lagane pobjede protiv Segeste, uslijedio je u Kurilovcu poraz 3:0 i naznaka gostiju kako su spremni za borbu za vrh. Mrežu domaćina gosti su načeli u 41. minuti kada je precizan bio Josip Celčić i s minimalnim vodstvom Lekenik je otišao na odmor. U drugom dijelu vrlo brzo gosti postižu još dva pogotka, ovaj put su strijelci bili Željko Kovačević i Igor Gusak i tako rješavaju pitanje pobjednika.