Bundesliga, 3. kolo, 14.09.2012, 20:30 h
Augsburg 0:0 Wolfsburg
Wolfsburg

U prilično siromašnoj predstavi Augsburg i Wolfsburg remizirali bez golova

Igor Šestak • petak, 14.09.2012.

Nakon stanke zbog reprezentativnih utakmica, nastavljena je Bundesliga. Treće kolo otvorili su Augsburg i Wolfsburg na SGL Areni. Nakon prilično nekvalitetnih i nezanimljivih 90 minuta utakmica je završila istim rezultatom kojim je i počela. Pobjedi su nešto bliže bili gosti, ali je rijetke opasnosti otklonio vratar domaćih. Za Wolfsburg su nastupila i dva hrvatska napadača. Ivica Olić je odigrao svih 90 minuta, a Srđan Lakić je ušao u igru s klupe u 87. minuti.

Uoči dolaska Wolfsburga na SGL Arenu, Augsburg je zauzimao 16. mjesto bundesligaške ljestvice. Momčad Markusa Weinzierla poražena je u svoja prva dva nastupa, s 2:0 od Fortune na domaćem terenu i s 3:1 na gostovanju kod Schalkea, a u treće kolo je krenula s ciljem osvajanja prvih ovosezonskih bodova. Wolfsburg je sezonu otvorio dobro, pobjedom 1:0 u Stuttgartu, ali je u drugom kolu doživio težak udarac od Hannovera koji je na Volkswagen Areni s slavio s visokih 4:0.

I jedan i drugi trener su se odlučili za formaciju 4-2-3-1, a najistureniji igrač Wolfsburga bio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić. Drugi Hrvat u momčadi Felixa Magatha, Srđan Lakić, utakmicu je počeo na klupi.

S viđenim u prvih 45 minuta utakmice na SGL Areni teško je itko mogao biti zadovoljan. Igralo se uglavnom na sredini terena, a napadi i jedne i druge momčadi bili su prilično jalovi. Nijedna momčad nije uspjela uspostaviti terensku inicijativu, niti stvoriti veći pritisak pa iz prvog dijela treba izdvojiti tek tri situacije.

Najistureniji igrač domaće momčadi Aristide Bance odlučio se u petoj minuti na udarac izvan kaznenog prostora. Lopta se odbila od braniča Wolfsburga i nezgodnom putanjom krenula prema vratima Diega Benaglija, ali je ipak odsjela na gornjem dijelu mreže. Pet minuta kasnije domaći su zaprijetili iz prekida. Glavom je nakon kornera pucao Thorsten Oehrl, ali je lopta otišla iznad grede. Jedini spomena vrijedni pokušaj gostiju dogodio se u 17. minuti kada je pucao Diego, a njegov udarac ukrotio domaći vratar Amsif.

Nastavak je dobrim udarcem s 18 metara otvorio Vierinha, ali je Amsif još jednom bio na pravom mjestu. Taj je pokušaj dao nadu da će drugo poluvrijeme biti uzbudljivije, ali se igra vrlo brzo ponovno umrtvila pa pravih prilika nije bilo sve do 72. minute. Do tada su se igrači uglavnom isticali pogreškama i grubostima, a među igračima koji su zaradili žuti karton bio je i Olić, zbog neopreznog klizećeg starta na sredini terena.

Prvu zaista dobru akciju na utakmici odigrali su gosti u spomenutoj 72. minuti. Olić je ubacio s desne strane za Dosta. Nizozemac je glavom uposlio Kahlenberga, koji je pokušao glavom svladati Amsifa, ali u tome nije uspio. U tim se trenucima s nekoliko vrlo dobrih poteza istaknuo Ivica Olić, a u 75. minuti je i sam pucao prema Augsburgovim vratima, ali je Amsif obranio i taj udarac.

Augsburg je uglavnom pokušavao iz kontranapada ili prekida, ali nije uspijevao ozbiljnije ugroziti Benaglija. Domaći je trener do 76. minute napravio sve tri izmjene, ali mu ni igrači s klupe nisu donijeli napredak u igri. Magath je u samoj završnici utakmice napad pojačao i Srđanom Lakićem, ali rezultat se nije mijenjao.

Nakon tri utakmice Augsburg ima jedan osvojeni bod, dok je Wolfsburg osvojio četiri. Preostale utakmice trećeg kola igraju se u subotu i nedjelju, a najviše pažnje bit će usmjereno na dvoboj Bayera iz Leverkusena i Borussije Dortmund.