Borna Rupnik • subota, 15.09.2012.

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić ne prestaje isplaćivati Bayernov ulog. Protiv gostiju iz Mainza trebale su mu samo dvije minute za treći ligaški pogodak, a Bayern je naposljetku slavio 3:1...

Niti nakon reprezentativne stanke Mario Mandžukić ne posustaje tresti mreže u dresu svog novog kluba, Bayerna iz Münchena. U domaćem ogledu protiv Mainza na listu se strijelaca upisao već na samom otvaranju utakmice, na dodavanje Thomasa Müllera, kada se našao na pravom mjestu i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Samo desetak minuta kasnije Bavarci su udvostručili prednost pogotkom Schweinsteigera glavom, a o igri Mainza svjedoči i podatak da je trener Tuchel već u 37. minuti napravio dvije izmjene.

Mandžukić i Müller predvode Bundesligu

S po tri pogotka u prve tri utakmice, Bayernovi ofenzivci Mario Mandžukić i Thomas Müller vode i na ljestvici strijelaca njemačkog prvenstva. Mandžukić je Greuther Fürthu, Stuttgartu i Mainzu postigao po jedan pogodak, dok je Müller Greuther Fürthu zabio jedan, a Stuttgartu dva.

No, prvo je poluvrijeme proteklo u dominaciji Heynckesovog sastava, a gosti su rezultatsku neizvjesnost vratili u 59. minuti. Nakon prekršaja Dantea u kaznenom prostoru, s 11 metara pogađa Szalai. Ipak, zasluženo slavlje domaćih - s obzirom da Mainz nije uspio pritisnuti - potvrdio je Kroos u sudačkoj nadoknadi, vrlo lijepim volejem na asistenciju novopridošlog Javija Martineza. Mandžukić je igrao do 88. minute, kada ga je zamijenio Pizarro, a Ivan Klasnić zbog ozljede nije bio u kadru Mainza.

Borussia iz Dortmunda bila je još uvjerljivija protiv Bayera iz Leverkusena, a za konačnih 3:0 pobrinuli su se Hummels i Blaszczykowski u prvom te Lewandowski u drugom poluvremenu. Ivan Perišić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Götzea.

Zanimljivom su dvoboju svjedočili gledatelji u Mönchengladbachu. Nürnberg je kroz prekide, preko Klosea i Simonsa, poveo 2:0 da bi se domaća Borussia krajem prvog i početkom drugog dijela vratila na 2:2, zahvaljujući novim igračima, De Jongu i Xhaki. Ipak, sva tri boda je u Nürnberg poslao Kiyotake u 55. minuti.

Vrlo je sličan scenarij viđen u Hannoveru, gdje je identičnim rezultatom domaćin pobijedio Werder. Hannover je nakon deset minuta vodio 2:0, uz pogotke Husztija i Andreasena, a gosti iz Bremena poravnali su Hunta i De Bruynea. No, u sudačkoj nadoknadi Huszti opet zabija za 3:2, a potom dobiva i drugi žuti karton.

Stuttgart u međuvremenu nije uspio probiti obranu Fortune iz Düsseldorfa, no na taj je način barem osvojio prvi ovosezonski bod.