Ivan Dorian Molnar • subota, 15.09.2012.

Peto kolo Ligue nastavljeno je u subotu, Lille je nakon poraza protiv PSG-a prošlog tjedna gostovao u Troyesu i vodio do samog kraja, ali su povratnici u prvu ligu ipak u posljednjim trenucima susreta osvojili vrijedan bod. Sochaux je dočekao svoju prvu pobjedu ove sezone na Geoffroy Guichardu protiv Saint-Etiennea, a Nice i Evian bili su uvjerljivi protiv Bresta odnosno Bastije.

Lille je u sraz s Troyesom ušao kao favorit i nakon prvih 45 minuta vodio pogotkom Dimitrija Payeta, koji je poentirao u sedam minuta prije odlaska na odmor. Ipak, novi prvoligaši nisu se predali i u 88. minuti došli su do boda zahvaljujući Sebastienu Graxu. Rudi Garcia se nakon ovog susreta okreće početku Lige prvaka i dvoboju s BATE Borisovom u srijedu.

Svoju prvu pobjedu na neočekivanom mjestu ostvarili su nogometaši Sochauxa, koji su pogotkom Doubaija u 75. minuti slavili protiv Saint-Etiennea. Zeleni su gotovo cijeli susret igrali s igračem manje, jer je već nakon deset minuta igre isključen Jonathan Brison.

Nakon što su mreže mirovale na Municipal du Rayu poslije prvih 45 minuta, malo tko je mogao očekivati pravu golijadu u susretu Nice i Bresta. Tek što se krenulo s centra u drugom dijelu, Camel Meriem doveo je momčad s Azurne obale u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Nemanja Pejčinović povisio je na 2:0.

Bautheac je postigao treći pogodak u 67. minuti, a Brest je smanjio preko Ayitea, koji je realizirao najstrožu kaznu u 78. minuti. Eysseric je u 90. povisio na 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Paul Baysse u sudačkoj nadoknadi.

Bastia nakon ohrabrujućeg starta bilježi pad forme, svoj treći uzastopni poraz momčad sa Stade Armand Cesarija doživjela je ovog kola u dvoboju s Evianom. Dvostruki strijelac Barbosa i Sagbo donijeli su Evianu pobjedu od 3:0 i prvi ovosezonski trijumf. Valenciennes i Bordeaux u tvrdoj i negledljivoj utakmici odigrali su neodlučeno, 0:0.