Budućnost 22:26 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka bolja od europskih prvakinja

Ivana Strahija • nedjelja, 16.09.2012.

U subotu su se Kokice osvetile Budućnosti za nedavni poraz na Bepovom turniru te su u Baru, u unaprijed odigranom petom kolu Regionalne lige, slavile s 26:22.

BUDUĆNOST - PODRAVKA VEGETA 22:26 (11:18)

Regionalna liga, peto kolo
Bar, Sportski centar Topolica, gledatelja: 300
Suci: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (oba Makedonija)

BUDUĆNOST: Woltering (6+0), Vukčević (5+0), Bralo (-); Miljanić 3, Trifunović, Mendy 5, Živković 6(6), Bulatović 2, Nikolić 1, Georgijevska, Ježić 1, Cvijić, Mehmedović 4, Pavićević, Knežević, Lazović
TRENER: Dragan Adžić

PODRAVKA VEGETA: Žderić (18+0), Jelčić (-+0), Kapitanović (-); A. Čović, Ž. Čović 3, Pongrac 1, S. Šenvald, Gaće 3, Damnjanović 4(2), Milanović Litre, Dragišić, Vidak, Tatari 3, Horvat 2, Pušić-Koroljević 4, Bulath 6(3)
TRENER: Neven Hrupec

SEDMERCI: Budućnost 6(6), Podravka Vegeta 5(5)
ISKLJUČENJA: Budućnost 2 minute (Bulatović), Podravka Vegeta 8 minuta (Damnjanović i Milanović Litre po 2+2)

Podravka Vegeta je nakon pobjede nad Jagodinom u prvom kolu Regionalne lige pobjedu upisala i u drugoj svojoj regionalnoj utakmici, u unaprijed odigranom petom kolu protiv crnogorske Budućnosti.

Iako europske prvakinje, braniteljice titule Lige prvakinja, rukometašice Budućnosti nisu pronašle recept za zaustavljanje odlično raspoloženih Koprivničanki. Bilo je vidljivo da su Kokice od prošle subote popravile igru u obrani, a vidljiv je i napredak golmanice Marte Žderić, koja je upisala čak 18 obrana u Baru.

Podravka u susret kreće silovito, a na krilima spomenute Žderić golove zabijaju Damnjanović, Tatari, Horvat i Bulath. Tek je nakon 5:0 za gošće domaća ekipa uspjela ubaciti loptu u Podravkin gol. Par minuta kasnije Kokice imaju i +6 (2:8), kad se strijelcima priključila i Gaće. Na odmor se ide s još većom razlikom, 11:18 i činilo se da je domaća Budućnost slomljena.

U drugom se dijelu gostujuća dominacija nastavlja te Kokice odlaze i na 12:21, no veliki je hendikep Podravki, a pomoć domaćima, bila ozljeda Tatari u 45. minuti, zbog koje hrvatska reprezentativka u idućih desetak minuta bila na parketu.

Tako oslabljene gošće Budućnost ipak lakše svladava, k tome su domaće rukometašice smanjile proj pogrešaka te u 47. minuti došle do -5. Više od toga međutim nisu uspjele napraviti, a Podravka je zasluženo pobijedila.

Za najbolje hrvatske rukometašice nema međutim odmora jer već u nedjelju u 18 sati igra protiv Bisera iz Plevlja, u sklopu drugog kola Regionalne lige.