Barcelona i Atletico sigurni u nastavku prvenstva, Balić i Gojun zajedno postigli šest golova

Zvonka Keliš • nedjelja, 16.09.2012.

Dvije najbolje španjolske rukometne momčadi u sklopu drugog su kola Lige Asobal upisale nove vrijedne pobjede. Aktualni prvak Barcelona uvjerljiv je bio na gostovanju kod Palme del Rio, dok je viceprvak Atletico de Madrid uz ukupno šest golova Balića i Gojuna nešto teže od očekivanog svladao ekipu Guadalajare.

Španjolsko rukometno prvenstvo stiglo je i do svog drugoga kola nakon što je proteklog vikenda otvoreno odličnim dvobojem dvije najbolje ekipe Španjolske za prvu titulu sezone, onu pobjednika Superkupa. I nakon što je Barcelona preotela naslov od Atletico de Madrida te su obje momčadi u prvom kolu Lige Asobal polučile vrlo dobre rezultate vrijeme je bilo za nove pobjede i nove oglede. Tako je u sklopu drugoga kola Asobala aktualni svjetski klupski prvak te europski viceprvak stigao u goste Guadalajari, a španjolski prvak momčadi Palme del Rio.

Quabit Guadalajara - Atletico de Madrid 27:33 (18:16)

Punih 40 minuta trajao je san domaćina, san o pobjedi momčadi poput Atletico de Madrida, no španjolski viceprvak svojom mirnoćom i znanjem, kao i odličnim obranama Magnusa Dahla na koncu stiže do nova dva prvenstvena boda. Gosti su dobro otvorili susret, poveli su 5:3 da bi potom domaća momčad predvođena odlično raspoloženim Draškom Nenadićem, kao i razbranjenim Jorgeom Gomezom polako, ali sigurno gradila svoju prednost. Stigla je tako Guadalajara na 5:5 i 11:11 da bi ubrzo potom osigurala prvih +2 (14:12), dok minutu prije kraja povećava i na tri pogotka prednosti (18:15), no dvije sekunde prije isteka 30. minute majstorija najboljeg rukometaša svih vremena, Ivana Balića, biva okončana pogotkom za 16:18, kao i isključenjem Bozalonga.

Nije dugo potrajalo domaće vodstvo, naime, iskusni Talant Dujšebajev na poluvremenu je probudio svoje momke koji preko Davisa i Ferrera poravnavaju rezultat odmah u prvim minutama (18:18), a posljednju nadu u osvajanje dva boda Guadalajari u narednim trenucima bude Fontenla, De la Salud te ponovno Nenadić (21:19). Međutim, tu je bio kraj svakoj i najmanjoj domaćoj nadi, naime, Atletico ulazi u seriju 6-0 te uz pomoć Baracheta, Davisa, Källmana, Gojuna i Canellasa lomi susret za vodstvo 25:21. Do konca ogleda pobjednik je bio jasan, a iako domaći igrači u samoj završnici stižu na 27:31, Lazarov i Gojun postavljaju konačnih 33:27 te osiguravaju Atleticu nove prvenstvene bodove.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je ponovno Kiril Lazarov s pet postignutih pogodaka, četiri je dodao Joan Canellas, dok su se Ivano Balić i Jakov Gojun po tri puta upisali u strijelce. Odličan je među Atleticovim vratnicama bio Magnus Dahl s 11 sakupljenih obrana, dok je domaći vratar Jorge Gomez upisao 14 obrana. Najbolji kod Guadalajare bio je Alfonso de la Rubia sa šest golova.

Palma del Rio - Barcelona Intersport 28:40 (14:17)

Bez većih problema španjolski je prvak na gostovanju kod nove momčadi u elitnom španjolskom rukometnom društvu stigao do novih bodova. Krenula je Barca vodstvom 4:1, povisila je to ubrzo na 8:4 da bi čvrstom obranom te s nekoliko brzih kontri domaćin uspio poravnati rezultat na 13:13. Međutim, mirnoća igrača Xavija Pascuala i sigurnost u završnicama odvela je goste do vodstva 17:14 na poluvremenu.

Predvođena Sarmientom i Aguirrezabalagom gostujuća momčad u nastavku vodstvo više nije ispuštala iz ruku, a uz pomoć odličnog Šarića stigla je do serije 7-2 kojom u potpunosti lomi susret (24:16). Ubrzo je Barca imala i 13 pogodaka prednosti (33:20), da bi na koncu upisala pobjedu 40:28 vrijednu nova dva prvenstvena boda. Odličan je u redovima Barcelone bio Mikel Aguirrezabalaga s devet pogodaka, osam je zabio Victor Tomas, dok se kod Palme del Rio istaknuo Ljubomir Vermirovsky sa sedam golova.