Aragon i Cuenca stopostotni, Puerto Sagunto iznenadio Granollers

Zvonka Keliš • nedjelja, 16.09.2012.

Nastavak Lige Asobal, točnije, njeno drugo kolo donijelo je nove uzbudljive susrete najboljih španjolskih rukometnih ekipa. Momčad Aragona tako je stigla do uvjerljive pobjede nad Academijom Octavio, dok je Alser Puerto Sagunto priredio pravo malo iznenađenje slaveći nad Granollersom. Pobjedu je osigurala i ekipa Cuence, a uspješan je bio i povratnik u Ligu, Cangas, koji je minimalno svladao Huescu.

Academia Octavio - Aragon 27:35 (12:15)

Momčad Aragona u sklopu drugog je kola stigla u goste rukometašima Academije Octavio te se kući vratila sa sigurnom pobjedom i novim bodovima. Gosti su bolje otvorili susret te su poveli 5:2 da bi se domaćin postepeno približio na 7:8. Međutim, sigurna je ponovno gostujuća momčad koja se mini serijom 3-0 odvaja na 11:7 da bi na predah ipak otišla s prednošću od tri pogotka (15:12).

Gostujuća dominacija nastavila se i u drugom poluvremenu kada rukometaši Aragona odlaze na 20:14 i 28:19. Domaća ekipa nije mogla pronaći rješenje za igru svog protivnika te se na koncu morala pomiriti s porazom 27:35. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Antonio Carton s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Academije Octavio bio Pablo Cacheda također s osam golova.

Alser Puerto Sagunto - Fraikin Granollers 30:23 (16:10)

Posljednjeplasirana momčad prošle sezone u novoj je, u sklopu drugog kola Lige Asobal, ugostila rukometaše Granollersa koje je svladala sa sedam pogodaka razlike. Odmah na startu domaćin je pokazao koliko je bolji te je osigurao vodstvo 7:4 i 12:8 da bi ga do odlaska na odmor još dodatno povećao. Naime, igrači Puerto Sagunta u samoj završnici prvoga dijela serijom od četiri uzastopna pogotka odlaze na 16:9, dok 16:10 s kojima se ide na odmor potom postavlja Raul Campos.

Gosti se u nastavku trude, ne odustaju, te se s dvije mini serije pogodaka uspijevaju približiti na samo dva gola zaostatka (18:20), međutim, kao da to dodatno motivira domaće rukometaši koji ponovno ubacuju u brzinu više te vraćaju svojih +6 (26:20). Konačno, domaći igrači upisuju pobjedu 30:23 čime osvajaju svoje prve prvenstvene bodove u novoj sezoni. Odličan je u redovima Alser Puerto Sagunta bio Iker Serrano sa sedam pogodaka, dok su se kod Granollersa istaknuli David Resina, Rodrigo Salinas i Nicklas Grundsten s po četiri gola.

Villa de Aranda - Ciudad Encantada 29:31 (11:14)

Aranda de Duero bila je domaćin susreta rukometaša Ville de Arande i Cuence koji su domaćoj publici po prvi puta pružili priliku prisustvovati ogledu Lige Asobal. Izjednačeno je bilo tek u prvim minutama susreta nakon kojih gosti pokazuju kvalitetu više te se odvajaju na 6:4 i 11:9 te potom više ne ispuštaju svoje vodstvo. Do isteka 30. minute gostujuća momčad uspijeva osigurati i tri pogotka prednosti (14:11) pred domaćinom koji i dalje ne pronalazi rješenje za vrlo dobro igru svog protivnika.

Nakon predaha susret je nastavljen s čvrstim obranama na obje strane, no bez većih promjena u samoj igri pa tako i rezultatu. Cuenca stoga odlazi na 21:19 i 27:25 te sigurno i mirno privodi susret kraju (31:29). Do druge prvenstvene pobjede Ciudad Encantadu predvodio je Angel Perez s devet pogodaka, dok je Kike Plaza u poraz svoje momčadi ugradio 13 golova.

Cangas - Huesca 21:20 (13:10)

Zanimljivo i uzbudljivo bilo je, pak, u dvoboju povratnika u Ligu Asobal Cangasa te momčadi Huesce u kojem je odluka o pobjedniku pala tek u posljednjim trenucima susreta. Bolje su u utakmicu krenuli gosti koji su poveli 3:1 da bi Cangas predvođen Markom Lasicom stigao prvo do izjednačenja, a potom i do preokreta serijom 8-2 (9:5). Uzeo je tada gostujući trener minutu odmora kako bi posložio svoju momčad, ponajprije u napadu, no do kraja prvoga poluvremena domaćin je ipak osigurao prednost od tri pogotka (13:10).

Nastavljen je potom susret koji je prije svega obilovao brojnim pogreškama u napadu kako na jednoj tako i na drugoj strani, no odličan domaći vratar Javi Santana tada uz nekoliko sjajnih obrana te pomoć Lasice i Davida Garcije na suprotnoj strani odvodi Cangas do vodstva 18:14. Međutim, kod Huesce se tada ukazuje Julio Rodriguez koji dovodi svoju ekipu do vodstva 20:19 nakon čega u uzbudljivoj i napetoj završnici ogleda pri rezultatu 21:20 gostujuća momčad igra bez vratara kako bi osvojila barem bod, no pokušaj Carlosa Graua zaustavlja junak utakmice, vratar Santana, čime njegova momčad osigurava dva prvenstvena boda. U pobjedu svoje momčadi Marko Lasica je ugradio osam pogodaka, dok je za Huescu Abrahan Rochel zabio šest golova.

Nedjelja u prvenstvu donosi posljednja dva ogleda koja će kompletirati drugo kolo Lige Asobal, a u sklopu kojih će snage odmjeriti momčadi Anaitasune i Ademar Leona te Naturhouse La Rioje i Valladolida.