Zimski sportovi

Krešimir Ferlak • nedjelja, 16.09.2012.

U posljednjoj utakmici četvrtog kola EBEL-a, hokejaši Medveščaka su s 4:1 pobijedili Vienna Capitalse i sjajnoj publici u Pulskoj Areni dali razlog za slavlje. Napad je bio efikasan, obrana predvođena sjajnim Ouzasom odigrala bez greške i do sada vodeća momčad lige je upisala prvi poraz u sezoni.

Srećom, vremenske prilike u nedjelju su bile povoljne, pa prije utakmice nije bilo problema s ledom i organizacijom, te je utakmica počela u dobrim uvjetima i u vrijeme koje je bilo predviđeno.

Gosti su nešto bolje otvorili susret i češće su pucali prema vratima Medveščaka, koja je branio Michael Ouzas. Vratar Medveščaka se posebno istaknuo sredinom perioda poslije isključenja Nathana Perkovicha, ali je s par lijepih obrana sačuvao mrežu Medvjeda netaknutom.

Miller i Yelovich na tribinama

Već je poznato da ove godine trener Medvjeda Marty Raymond ima slatke brige u napadu, pa svaku utakmicu po dva napadača završe izvan ekipe, jer ih jednostavno previše ima. Ovoga puta mjesta u ekipi nije bilo za Adama Millera i Anthonya Yelovicha. Nije za sada poznato je li možda riječ o nekim ozljedama ili jednostavno o odluci trenera.

Ubrzo je stigla kazna s druge strane i erupcija oduševljenja u Areni. Capitalsi su napravili dva brza prekršaja, a Medveščak je priliku s dva igrača više iskoristio. Lijepo dodavanje Andya Serticha u mrežu je sproveo Kyle Greentree, koji bi trebao biti jedan od glavnih napadača Medveščaka ove sezone, a u Areni je postigao svoj prvijenac u dresu zagrebačkog kluba.

Bio je to rezultat prve trećine, a u nastavku su Bečani ponovno solidno otvorili trećinu, ali opet ih je presjekao pogodak Medveščaka! Jaki udarac Saše Martinovića prošao je kroz noge Fabiana Weinhandla i lagano otklizao do mreže za 2:0.

Medvjedi su nastavili kažnjavati promašaje gostiju, te su ubrzo stigli i to trećeg pogotka. Greentree je prekinuo napad Vienne, Adam Naglich je povukao kontru i onda dodao Davidu Brineu, koji pogađa gornji kut za veliko vodstvo Medveščaka na polovici utakmice.

Rezultat se nije promijenio do kraja trećine, a za to su najzaslužniji obrana Medveščaka i sjajni Ouzas. Vienna je imala gotovo dvije minute dva igrača više na ledu, ali mreža Medveščaka i dalje je ostala nedirnuta. Bilo je još ponešto isključenja s obje strane, ali Medvjedi su nastavili sa sjajnom i koncentriranom igrom, te nisu dozvolili Bečanima povratak u susret.

To se ipak dogodilo u petoj minuti trećeg dijela. Na klupi za kažnjene završio je Martinović, a u gužvi pred Ouzasom najbolje se snašao Adrian Veideman, koji je doslovce ugurao pločicu u gol. Ubrzo su Capitalsi dobili nove dvije prilike s igračem više, no Medvjedi su ostali koncentrirani u tim situacijama i minute su lagano prolazile.

Zadnji veliki pritisak Bečana dogodio se četiri minute prije kraja s novim igračem više, ali i to je obranjeno pa se polako moglo početi slaviti. Završilo je, na kraju, 4:1 za Medveščak, jer je Tom Zanoški pred sam kraj pogodio prazan gol Vienne, nakon što je povučen njihov vratar, Medveščak je ostvario veliku pobjedu i na najljepši način završio spektakularan vikend u Puli.

• Obrisan korisnik20.09.2012. u 21:28
    Mićo je najsubjektivniji komentator od svih preostalih na HTV-u. Jest da je Medvešćak naš, Jug je isto naš, Mladost je naša, i igraju protiv štranih klubova. Ali nemožeš biti tako subjektivan brate. Ti nisi navijač, ti si komentator, masno plaćen da budeš tamo i da nama navijačima komentiraš... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 17:06
    mićo je barem meni najjači komentator :D
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 16:09
    Zbog čega Zanoški nemože igrati za reprezentaciju-molio bih nekoga da mi razjasni , unaprijed zahvaljujem
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 16:06
    Medvjedi podarili svim ljubiteljima hokeja u hrvatskoj nezaboravnu večer. Bravo Medvjedi.
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 14:11
    Molim hitno zabraniti Mići Dušanoviću komentiranje utakmica. Svako isključenje: "nisam baš siguran da je bilo za 2 minute" itd. Pa objektivniji su ljudi iz Medveščaka, vjerojatno bi i najluđi navijači objektivnije komentirali tekmu. Čovjek me skoro natjera da prestanem gledat, živio "mute" na... [više na forumu]