Zimski sportovi

Težak poraz Albe, Banham, Kinasewich i Ouellette se upisali u strijelce

Martina Oštrić • ponedjeljak, 17.09.2012.

Uz Medveščak i Viennu i preostalih deset momčadi odigrale su svoje susrete. Zanimljivo, upravo je Medveščak jedina momčad koja je upisala pobjedu na domaćem ledu. Najteže je stradala mađarska Alba, koju je Red Bull kod kuće porazio s visokih sedam pogodaka prednosti...

Linz je na domaćem ledu ugostio VSV koji se s nova dva boda popeo na vrh tablice. Momčad iz Villacha povela je već u petoj minuti, no u prvom periodu, Linz je, između ostalog i pogotkom Mikea Ouellettea, uspješno držao priključak samo u prvom periodu. Sredinom drugih 20 minuta Derek Damon povećava vodstvo pogotkom s igračem manje, a isti igrač postavlja i konačnih 2:5 za Villach.

Nakon trijumfa u pulskoj Areni, Olimpija nije uspjela upisati i drugu pobjedu za redom. Bolji u Ljubljani bili su Česi iz Znojma. Ljubljančani su se dobro držali polovicu utakmice, no tri pogotka Čeha u nepune četiri minute bacila su Slovence korak unatrag. Orli su posao u Ljubljani završili pogotkom Jarušeka u posljednjoj trećini.

Susret dva bivša igrača Medveščaka, Ryana Kinasewicha na strani Red Bulla, te Franka Banhama na strani Albe otišla je igraču austrijske momčadi. S dva pogotka upravo Banhama, na posljednji se odmor otišlo gostujućim vodstvom 2:3. U posljednjih 20 minuta na led u Székesfehérváru izašla je neka druga momčad Red Bulla. Na krilima Kinasewicha, strijelca prvog pogotka u nastavku, momčad iz Salzburga je pogađala još pet puta za konačnih 2:9 i potpuni potop mađarske momčadi.

Momčad Graza u imala je vrlo težak posao u Dornbirnu, no nakon 60 minuta uspješno su upisali dva boda. Nakon dva perioda igre na semaforu je stajalo 1:2 postignutih unutar prvih 15 minuta. Tek u 44. minuti D'Aversa poravnava, no gosti su samo šest minuta potom ponovno preuzeli vodstvo. Samo 14 sekundi prije kraja utakmice Iberer šalje pločicu u prazan gol za konačni rezultat.

Od svih pobjeda jedino je KAC-ova pobjeda u Innsbrucku rezultatski visila do posljednje sirene. Momčad iz olimpijskog grada do vodstva je došla već u drugoj minuti. U posljednjim trenucima prvog perioda gosti poravnavaju, te se momčadi s prvog odmora vraćaju s nulom. Zbog prekršaja u predjelu glave i vrata, Pedevilla je kažnjen s 2+10, što gostujuća momčad kažnjava u 25. minuti, a isto se događa i dvije minute potom, kada je na klupi za kažnjene sjedio Steinacher. Innsbruck je smanjio u 45. no do kraja utakmice KAC je kontrolirao rezultat te se u Klagenfurt vratio s nova dva boda.