Ivan Dorian Molnar • ponedjeljak, 17.09.2012.

Olympique Marseille nastavio je svoju sjajnu formu i u petom kolu Ligue 1, ekipa Eliea Baupa upisala je i petu pobjedu na gostovanju kod Nancyja. Rennes je kod kuće u derbiju Bretanje poražen od Lorienta, dok je Lyon svladao Ajaccio, a prvi pogodak za OL postigao je Dejan Lovren.

Prepuni Stade de la Route de Lorient dočekao je derbi Rennesa i Lorienta, u kojem je viđeno tri pogotka, ali i isto toliko isključenja. Sjajni Alain Traore doveo je goste u vodstvo u 23. minuti odličnim udarcem iz daljine, a samo devet minuta kasnije Lorient je ostao s igračem manje nakon isključenja Bace.

No, Rennes nije uspio iskoristiti svoju brojčanu nadmoć u prvom dijelu, štoviše, Les Merlusi povećali su svoju prednost minutu prije odlaska na odmor. Fantastičnim slobodnim udarcem s više od 30 metara Alain Traore nametnuo se kao glavni kandidat za pogodak kola, a možda i cijele sezone.

U drugom dijelu novo isključenje zaradili su gosti, igrala se 54. minuta kada je Fabien Audard morao na prijevremeno tuširanje, a Rennes je uspio smanjiti na 1:2 u 72. pogotkom Jonathana Pitroipe. Ipak, do izjednačenja nisu uspjeli doći, a u tragičare kola zasigurno će ući Cheick Diarra, koji je nakon samo četiri minute provedene na terenu zaradio crveni karton.

Lyon je na Gerlandu poveo u 25. minuti protiv Ajaccia, a glavom je zabio Dejan Lovren i tako se na najbolji mogući način u momčad Remija Gardea nakon dugog izbivanja zbog ozljede. U drugom je dijelu pobjedu Lavova potvrdio Lisandro Lopez pogotkom u 75. minuti. U sljedećem kolu Lyon očekuje teško gostovanje kod Lillea.

Marseille je ove sezone nepobjediv, nova žrtva bio je Nancy, koji je poražen na svom terenu. Jedini pogodak za novu, petu uzastopnu pobjedu momčadi sa Velodromea postigao je Jordan Ayew u 53. minuti susreta. OM će imati priliku u sljedećem kolu produžiti svoj niz nepobjedivosti na Velodromeu, kada im u goste stiže Evian.