3. HNL Sjever: Četiri zgoditka Begovića i Valjka odvela Croatiju i Podravinu do uvjerljivih pobjeda

Ivan Dominik • utorak, 18.09.2012.

Nekompletirano peto kolo 3. HNL Sjever proteklo je u znaku dva četverostruka strijelca. Ivan Begović iz Croatije te Nikola Valjak iz Podravine odveli su svoje ekipe do uvjerljivih pobjeda zabivši svaki po nestvarna četiri zgoditka. Osim toga, Međimurje je ostalo vodeće minimalnim slavljem u Prelogu, a najuzbudljivije je bilo u Virju i Kotoribi gdje su viđeni zanimljivi preokreti...

Vjerojatno najuzbudljivija utakmica kola odigrana je u Virju gdje je domaći Podravac izborivši pobjedu stigao do drugog mjesta na tablici 3. HNL regije Sjever. Protiv Križevaca je domaća momčad tri puta dolazila u vodstvo, a Križevci su se jednom uspjeli vratiti u egal te je stoga sva tri boda osvojio domaćin. Nakon prvog poluvremena u kojem su se ispitivale snage i u kojem pogodaka nije bilo, u drugom je dijelu počelo "kreševo".

Prvi od pet zgoditaka u nastavku bio je djelo Hrvoja Hrežnjaka koji je doveo Podravac u vodstvo. No, tri minute kasnije, u 56., rezultat na početak vraća napadač gostiju Aleksandar Korenika. Potom je uslijedilo 20 minuta tvrde i čvrste igre s obje strane, a u posljednjoj četvrtini dvoboja bedem Križevaca probio je Igor Sabol za 2:1. Hrežnjak je nedugo zatim zabio i svoj drugi gol, čime je kao branič postao igrač utakmice, a konačan rezultat dvije minute prije kraja dvoboja postavio je Matija Višak te je susret završen pobjedom Virjana od 3:2.

Čakovečko Međimurje i drugo kolo zaredom ostalo je na čelnoj poziciji prvenstva. Za drugu pobjedu u nizu Međimurja najzaslužniji je bio strijelac jedinog pogotka na gostovanju kod Mladosti u Prelogu, Danijel Kuzmić. On je pogodio mrežu domaćih sredinom drugog dijela utakmice i time osigurao sva tri boda svojoj ekipi za očuvanje prve pozicije lige. Inače, domaća momčad Mladosti iz Preloga odigrala je utakmicu sa samo 14 igrača, odnosno tri zamjene, od kojih su dvije stupile na travnjak.

U Svetom Martinu na Muri domaći je Polet ugostio ekipu iz Podravine, Slatinu. Iz tog siromašnog susreta jedino vrijedi izdvojiti isključenje trenera Slatinčana, Predraga Samardžije, koji je u 45. minuti dobio crveni karton zbog učestalog prigovaranja sucima. Utakmica je završila podjelom bodova uz rezultat 0:0.

Ivančica je u Grabrovnici kod Croatije doživjela drugi uzastopni šokantni poraz. Nakon što ju je na domaćem travnjaku s 4:3 svladala ekipa Mladosti iz Ždralova napravivši velik preokret, Croatia je ekipu iz Ivanca ispratila iz Grabrovnice sa šest golova u njihovoj mreži. Na odmoru je već bilo 2:0 za domaće zbog golova Ivana Begovića i Krune Jambrušića, a u nastavku su mrežu gostiju pogađali još dva puta Begović, čime je u 48. i 49. minuti upotpunio svoj hat-trick. Potom Ivan Presečan koji je zabio za 5:0 i opet Begović koji je svojim četvrtim pogotkom, ovaj puta iz penala, zapečatio sudbinu Ivančice.

Mladost iz Ždralova, pak, uspjela je doći do boda u drugom poluvremenu interesantne i neizvjesne utakmice protiv Nedelišća. Gosti su poveli 2:0 u prvom poluvremenu pogocima Gorana Međumurca i Franje Pintarića, ali prezimenjak i suigrač strijelca drugog gola za Nedelišće, Nino Pintarić, u 63. minuti dobiva drugi žuti karton te biva isključen. S desetoricom na terenu Nedelišće se nije snašlo, domaća Mladost je napala i jurnula po izjednačenje, do kojeg je na kraju i stigla kasnim pogocima Hrvoja Trupca i Mile Sučića u razmaku od samo četiri minute. Stoga je završilo remijem od 2:2.

Najefikasnija utakmica još uvijek krnjeg petog kola odigrana je u Čakovcu gdje je istoimeni domaćin doživio blamažu. Gostujuća Podravina odnijela je trobod deklasiravši domaće Međimurce rezultatom 5:2. Podravac je u prvih pola sata poveo 2:0 golovima Nikole Valjka i time šokirao Čakovčane. Do odmora je smanjio Karlo Balent, ali dva gola prednosti Podravcima vraća Saša Hojski početkom nastavka. Za 4:1 gostiju zabio je ponovno Valjak, a nedugo zatim je svojim četvrtim golom postavio rezultat 5:1 za svoju momčad. Konačan rezultat od 5:2 za Podravac postavio je počasnim zgoditkom pred sam kraj utakmice domaći napadač Pono Pintarić.

Graničar iz Kotoribe odigrao je sjajnu utakmicu na domaćem terenu protiv Virovitice te velikom borbom upisao pobjedu i uknjižio tri boda. Iako nije počelo dobro za Međimurce jer je goste u vodstvo u ranoj fazi utakmice doveo Filip Škaro, Graničar je do poluvremena uspio poravnati rezultat. Izjednačio je nakon pola sata igre Matija Lončar, a nakon cijelog drugog poluvremena provedenog u nadigravanju, u infarktnoj je završnici domaći kapetan Vilim Kos svladao gostujućeg vratara Marina Bartolića i doveo svojoj ekipi toliko željenu prednost. Tada se igrala druga minuta sudačke nadoknade pa je rezultat 2:1 za Graničar ostao konačan.

Posljednju utakmicu petog kola u utorak igraju Koprivnica i Bjelovar te će nakon njihova međusobnog sraza ovo kolo biti kompletirano.