Koprivnica 2:0 Bjelovar
Bjelovar

3. HNL Sjever: Koprivnica dokazala status favorita i apsolvirala Bjelovar

Ivan Dominik • četvrtak, 20.09.2012.

Posljednja utakmica petog kola 3. HNL Sjever odigrana je u utorak 18. rujna, dva dana nakon odigravanja svih ostalih utakmica tog kola. Za kompletiranje istog svoju su utakmicu odigrale ekipe Koprivnice i Bjelovara, a domaća je momčad, inače filijala prvoligaša Slaven Belupa, uvjerljivo i sigurno slavila te uknjižila još jedan trobod, kojim je stigla do drugog mjesta prvenstvene ljestvice...

Momčad Koprivnice ponajbolja je u 3. HNL regije Sjever, a to je dokazala još jedanput, pobjedom na svom travnjaku protiv ekipe Bjelovara. Slabašna gostujuća ekipa, koja se najčešće nalazi u donjem domu i sredini ljestvice, nije bila al pari suparnik raspoloženim Koprivničancima, koji su relativnom lakoćom stigli do četvrtog trijumfa u sezoni.

U prvom poluvremenu važnijih i zanimljivijih događaja na terenu nije bilo, kao ni zgoditaka, a Koprivnica je pobjednika odlučila tek u nastavku. "Led je probio" Vjekoslav Kolar u 57. minuti kada je matirao gostujućeg vratara Kristijana Srbljanovića za vodstvo svoje ekipe od 1:0.

Nakon toga uslijedila je opreznija igra sa strane domaćina, dok se Bjelovar malo više otvorio i krenuo u napad. Međutim, takva je igra i situacija na terenu imala kontra efekt za goste, jer je Bojan Tucaković u 79. minuti dovršio posao Koprivničanaca zabivši za konačnih 2:0 domaćeg sastava.

Slavljem i s nova tri boda u džepu ispraćen je Bjelovar iz Koprivnice, dok je u isto vrijeme filijala Slaven Belupa zasjela na drugu poziciju prvenstva, koju sada dijeli s Podravinom. Bjelovar je ostao na 12. mjestu, a u idućem kolu dočekuje Mladost iz Preloga, dok Koprivnica ide na noge Slatinčanima.