Atletico uz Gojunova dva i bez Balića i dalje stopostotan, Ademar i Cuenca također na vrhu

Zvonka Keliš • nedjelja, 23.09.2012.

Zanimljivo je bilo ovoga vikenda u rukometnim dvoranama diljem Španjolske, naime, u sklopu trećeg kola Lige Asobal aktualni španjolski viceprvak, Atletico de Madrid, kod kuće je bio bolji od Anaitasune, Ademar Leon je bio itekako uvjerljiv protiv Palme del Rio, dok su se Cuenca i Naturhouse La Rioja dobro pomučile kako bi osigurale pobjede nad Valladolidom, odnosno Guadalajarom.

Atletico de Madrid - Helvetia Anaitasuna 36:31 (15:16)

Aktualni svjetski prvak u svom je domu, točnije palači Vistalegre, ugostio ekipu Anaitasune koja je na koncu pružila dobar otpor momcima Talanta Dujšebajeva. Krenuo je domaćin sigurno, poveo 5:2 i 11:7 da bi se gosti tada probudili, ušli u seriju 6-0 te u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist (13:11). Borili su se crveno-bijeli do kraja prvoga dijela, no minimalna prednost ostala je na strani gostujuće momčadi (16:15).

Dobro je jedan od najboljih trenera današnjice posložio madridske redove na poluvremenu, naime, odmah po povratku na teren Atletico radi seriju od osam uzastopnih pogodaka te osigurava osjetnijih 24:17. Ni tada se gostujući rukometaši nisu predavali, no ipak nisu uspjeli dostići domaću momčad te su tako pretrpjeli poraz 31:36. Sjajan je u redovima Atletico de Madrida bio Roberto Parrondo sa sedam pogodaka, bivši Zagrebaš Kiril Lazarov dodao je njih šest, dok se hrvatski reprezentativac Jakov Gojun dva puta upisao u strijelce. Najbolji rukometaš svih vremena, Ivano Balić, nije se našao u zapisniku pa tako ni na klupi, dok je za za to vrijeme itekako dobar bio njegov suigrač Magnus Dahl koji je među vratnicama sakupio 15 obrana. Kod Anaitasune je, pak, vrlo dobar bio Ibai Meoki također sa sedam golova.

Reale Ademar Leon - Palma del Rio 32:18 (15:9)

Do svoje treće prvenstvene pobjede trećeplasirana momčad sezone iza nas uvjerljivo je stigla svladavši na domaćem terenu novu ekipu u španjolskoj eliti, Palmu del Rio. Dominirao je domaćin tijekom cijelog ogleda te je izjednačenje svom protivniku dopustio tek u uvodnim minutama (2:2) nakon kojih prvi puta dolazi do prednosti od dva pogotka (5:3) te potom samo povisuje svoje vodstvo (11:7, 12:9). Do odlaska na odmor domaća je momčad osigurala i seriju pogodaka (3-0) kojom odlazi na 15:9.

Prve minute nastavka donijele su potom nedostižnu prednost igrača Manuela Cadenasa (19:11) koji se mogu lagano i opustiti budući da njihov protivnik ne pronalazi rješenje za odličnu Ademarovu obranu. Kako se susret bližio kraju prednost domaćih igrača samo je rasla (23:11, 28:15) da bi na koncu Ademar stigao do slavlja 32:18. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Raul Nantes s devet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Palme del Rio bio Ljubomir Vermirovsky s pet golova.

Cuatro Rayas Valladolid - GlobalCaja Ciudad Encantada 27:28 (13:13)

U Valladolid je u sklopu trećeg kola Lige Asobal stigla momčad Cuence koja se kući nakon itekako napete i zanimljive borbe vratila s minimalnom pobjedom, ali i novim prvenstvenim bodovima. Domaćin je dobro otvorio susret, poveo je 3:2 i 5:4 da bi se sredinom prvoga poluvremena gosti uspjeli odvojiti na 8:6 i 9:7. Izjednačeno je potom bilo do isteka 30. minute kada rezultat iznosi 13:13.

Iako se u uvodnim minutama drugoga dijela gostujuća momčad odvaja na 16:14 i 18:15 ona domaća serijom 6-1 preokreće rezultat u svoju korist (21:19). Gostujući rukometaši nisu ostali prekriženih ruku te su ubacili u brzinu više, stigli na 23:21 te su do konca ogleda uspjeli sačuvati minimalnu prednost kako bi upisali svoju treću prvenstvenu pobjedu (28:27). Odličan je u redovima Cuence bio Angel Perez de Inestrosa s 11 pogodaka, dok se kod Valladolida istaknuo Patrick Lykke sa sedam golova.

Naturhouse La Rioja - Quabit Guadalajara 26:25 (14:13)

Rukometaši Guadalajare u Logrono su stigli po svoju prvu pobjedu u novom izdanju Lige Asobal, no kući su ipak otišli minimalno poraženi i bez bodova. Odlično su gosti krenuli u susret, naime, uvodnih desetak minuta imali su prednost od tri pogotka (7:4). Međutim, tada se lagano zagrijava domaćin koji prvo poravnava rezultat da bi ga do kraja prvoga dijela i preokrenuo za vodstvo 14:13.

Gostujuća je momčad priključak dobro držala na startu drugoga poluvremena, no nakon što se domaća ekipa odvaja na 20:15 činilo se kako je pobjednik poznat. Međutim, sama završnica ponovno je donijela iznenađenja, gostujući rukometaši osigurali su izjednačenje 24:24, domaći ponovno poveli 26:24, a do kraja dvoboja tek se Guadalajarin Jorge Fontenla uspio upisati u strijelce čime je postavio konačnih 26:25. U pobjedu svoje momčadi Pedro Rodriguez je ugradio sedam pogodaka, dok su Reig, Fontenla, de la Rubia, De la Salud i Tremps za Guadalajaru zabili po tri gola.