Fiorentina 0:0 Juventus
Juventus

Fiorentina zaustavila Juventusov pobjednički niz

Josip Piršljin • utorak, 25.09.2012.

Na otvaranju petog kola talijanske Serie A Juventusov niz od četiri pobjede na startu sezone zaustavljen je u Firenci. Domaća Fiorentina prikazala je bolju igru i imala više šansi, ali Stara dama je unatoč tome uspjela osvojiti bod u remiju bez pogodaka.

Peto kolo talijanskog nogometnog prvenstva odigrat će se tijekom tjedna, a prvu utakmicu vidjeli su gledatelji na stadionu Artemio Franchi. Fiorentina je ugostila aktualnog prvaka koji na kraju mora biti zadovoljniji rezultatom 0:0. Nije to bio Juventus kakvog su njegovi navijači navikli gledati u zadnje vrijeme. Domaći su stvorili veći broj prilika, posebno u drugom dijelu, i mogu žaliti što nisu osvojili sva tri boda.

Vincenzo Montella i Antonio Conte su odlučili početi utakmicu u sustavu 3-5-2. Trener Juventusa je na klupi ostavio Vučinića, Islu i Lucia, a napad su predvodili Giovinco i Qaugliarella. S druge strane u vrhu napada Fiorentine igrao je srpsko-crnogorski par Ljajić - Jovetić, dok su svoju priliku s klupe čekali Luca Toni i Savić.

Fiorentina je bila ta koja je na početku igrala agresivnije i više težila doći pred gol Buffona, dok su gosti iz Torina bili malo oprezniji i prijetili brzim loptama koje su iz sredine slali Pirlo i Vidal prema napadačkom dvojcu. Do devete minute Giovinco se dva puta našao u dobroj situaciji da ozbiljnije ugrozi Viviana, ali njegovi udarci nisu bili ubojiti.

Do 41. minute nije bilo ozbiljnijih prilika, no tada je domaći sastav imao čak dvije. Najprije je Jovetić glavom pogodio vratnicu na ubačaj iz slobodnog udarca kojeg je izveo Ljajić, a samo minutu kasnije srpski reprezentativac se našao sam pred Buffonom. Cuadrado mu je poslao odličnu dugu loptu, Ljajić je izbio pred gostujućeg vratara, ali pucao je pored vratnice.

Juventus je početkom nastavka izgledao dosta blijedo i nije bio na razini dosadašnjih igara, te je Conte preko pomoćnika Carrere izvukao iz igre Pirla i Giaccherinija, a vezni red pokušao osnažiti Pogbom i Marchisijom. S klupe je podignut i Vučinić kako bi Bianconeri dobili na efikasnosti.

Ipak, Fiorentina je imala bolje šanse u drugom poluvremenu i bila bliže golu. U 53. minuti Roncaglia je opasno pucao prema Buffonu, no nije bio dovoljno precizan za pogodak. Ubrzo nakon njega Jovetić je još jednom tukao glavom, a Buffon ispratio kako lopta prolazi pored stative. Domaći su zaredali s prilikama, no niti Cuadrado niti Pasqual nisu uspjeli iz dobrih situacija promijeniti rezultat.

• damac26.09.2012. u 13:54
    Ne znam zašto juve nije promijenio formaciju tokom utakmice, vidjelo se da su s 3-5-2 bezopasni. Nisam gledo Fiorentinu ove sezone i moram reći da me ugodno iznenadila.. Sigurno će mi se nać na tiketima u budućnosti :)
    damac
  • Obrisan korisnik26.09.2012. u 07:32
    Očekivao sam pobjedu Fiorentine ali eto nisu imali sreće. Juventus se provukao u 2 poluvremenu nije pucao na gol i okvir viola.
  • Obrisan korisnik25.09.2012. u 23:55
    Za mene očekivano, za vas .. neznam :)
  • Falcao 925.09.2012. u 23:36
    Ovo je trebala Fiorentina dobit,ali eto zeznia Ljajić kod najbolje prilike na utakmici.
    Falcao 9
  • etti25.09.2012. u 23:10
    Nije se preko godinu dana dogodilo da neka momčad ima veći posjed lopte od Juventusa. Fiorentini skidam kapu, imaju izvrsnu tehnički potkovanu momčad s vizijom igre i bili su bolji suparnik. Odigrali su bolje nego Chelsea primjerice. A s druge strane ne možeš sve ni pobijediti, 44 utakmice bez... [više na forumu]