Saint-Étienne 0:0 Reims
Reims

Saint-Etienne unatoč premoći protiv Reimsa osvojio samo bod

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 30.09.2012.

U nedjeljnom susretu sedmog kola Ligue 1 na Stade Geoffroy-Guichardu potpuno je dominirala momčad Saint-Etiennea, koja je na kraju ipak uzela samo bod protiv čvrstog Reimsa. Gosti su uputili samo jedan udarac u okvir vratiju, ali očuvali svoju mrežu netaknutom te produžili svoj niz neporaženosti na četiri utakmice.

Saint-Etienne – Reims 0:0

7. kolo Ligue 1, 30. rujna, 17 sati

Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Etienne

Gledatelja: 21.000

Sudac: Amaury Delerue, pomoćnici Eric Dansault i Nicolas Danos

Saint-Etienne: Ruffier, Mignot (od 68' Cohade), Ghoulam, Zouma, Clement, Perrin, Lemoine, Guilavogui, Hamouma (od 77' Brandao), Aubameyang, Gradel

Reims: Agassa, Tacalfred, Weber, Glombard, Souare, Mandi, Bocundji Ca, Devaux (od 72' Ghisolfi), Krychowiak, Ayite (od 63' Ghilas), Courtet (od 68' Fauvergue).

Reims je ušao u sjajnu seriju i nakon tri uzastopne pobjede momčad Huberta Fourniera bila je u odličnom raspoloženju. Saint-Etienne je pak u ovom susretu silno trebao bodove, jer Zeleni su u prvih šest kola skupili samo sedam bodova. Gosti su postavili obrambenu formaciju 4-5-1, a u vrhu napada bio je istureni Courtet.

Christophe Galtier morao je protiv Reimsa izaći sa svojom najjačom postavom te krenuti vrlo ofenzivno. Napad je predvodio talentirani Pierre-Emerick Aubameyang, a iza njega bili su ofenzivni Gradel, Hamouma i Guilavogui.

Posljednji susreti

Saint-Etienne – Reims 0:0, 25.8.2002.

Reims – Saint-Etienne 1:0, 22.1.2003.

Ove dvije momčadi posljednji put susrele su se u sezoni 2002./03., kada su se obje natjecale u Ligue 2. Zanimljivo, te je sezone Reims bio uvjerljivo posljednji i ispao u trećeligaški rang. Klubovi sa uspješnom povijesti čekale su gotovo 10 godina novi sraz, ovoga puta u prvoligaškom društvu.

Raspjevani su bili navijači na Stade Geoffroy-Guichardu, koji su okupirali gotovo cijelo zdanje osim dijela gdje je u prvom poluvremenu bio domaći vratar Rouffier. Taj dio stadiona je u fazi renovacije za sljedeće Europsko prvenstvo, koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Susret su bolje otvorili domaćini, imali više loptu u svojim nogama i prvi puta zaprijetili preko Aubameyanga u četvrtoj minuti, ali siguran je bio gostujući vratar Agassa. U 20. minuti svi su već vidjeli loptu u golu, odličnu je povratnu loptu vratio Hamouma za Aubameyanga, ali u posljednji čas siguran pogodak spašava Souare.

Do kraja prvog dijela unatoč brojnim prilikama Hamoume i Gradela, domaći nisu uspjeli postići pogodak. U nastavku je prvi udarac isprobao Lemoine, ali lopta je sigurno stigla do Agasse. Bivši igrač Bordeauxa, Grzegorz Krychowiak, autor je prvog i jedinog udarca Reimsa u okvir vratiju Zelenih, a Ruffier je to uz manje napore zaustavio.

U igru je za domaće ušao i Brandao, koji je prije nekoliko dana oslobođen optužbi za navodno silovanje dok je još bio igrač Marseillea. Brazilac je imao dobru priliku samo dvije minute nakon ulaska, ali ni on nije uspio slomiti otpor Agasse.

Ostalo je 0:0, rezultat s kojim će daleko zadovoljniji biti gosti, a Saint-Etienneu ostat će žal za propuštenim prilikama. Momčad Christopha Galtiera u sljedećem kolu dočekuje Nancy, dok Reims također kod kuće igra svoju utakmicu s Nicom.