Karlovac iznenađenjem u Kaštelima i Dubrava pobjedom u gradskom derbiju zaključili četvrto kolo Premijera

Ivan Dominik • ponedjeljak, 01.10.2012.

Dvjema nedjeljnim utakmicama zaključeno je i četvrto kolo rukometne Premijer lige, a sastale su se momčadi Dubrave i Medveščaka u zagrebačkom gradskom derbiju te Marine i Karlovačke banke. I dok su Veprovi obranili prednost domaćeg terena svladavši Medvjede u Dubravi, Marini nije uspjelo isto, nego je Karlovac oba boda odnio iz Kaštela Starog...

Gradski derbi između ove sezone sjajne Dubrave koja igra u izvrsnoj formi i novaka u ligi, Medveščaka, koji je također iznenađujuće dobar, počeo je čvrstom i borbenom igrom s obje strane u ritmu gol za gol. Više se pažnje pridavalo napadima nego obranama tako da je prvo poluvrijeme bilo bogato lijepim akcijama i pogocima. Vodstvo se izmjenjivalo s jedne strane na drugu u uvodnim minutama, no sredinom prvog dijela Dubrava se odvaja na nekoliko pogodaka razlike i ulazi u mirnije razdoblje ogleda.

No, ulaskom u završnicu prvog dijela Ante Tokić zabija tri gola za goste i dovodi ih u egal 11:11, nakon što je Dubrava najčešće vodila s dva ili tri zgoditka viška. Međutim, nakon nove kraće serije gol za gol, Veprovi zabijaju četiri pogotka zaredom i na kraju na odmor odlaze s "plus tri", odnosno 17:14.

U nastavku s dva uzastopna gola Dubrava odlazi na pet golova razlike, gosti se vraćaju serijom od četiri zgoditka na "minus jedan", ali s nekoliko uzastopnih serija pogodaka do kraja dvoboja Dubrava lomi utakmicu i vraća najčešću svoju prednost od tri pogotka razlike. U posljednju se minutu ušlo rezultatom 30:24 za domaće, potom Medveščak zabija tri gola zaredom te utakmica završava slavljem Veprova uz 30:27.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih u ovom derbiju bio je Ivan Dumenčić s devet pogodaka, ali i vratar Igor Totić s 18 obrana, dok je Ivan Vida dodao pet zgoditaka s krila i iz kontri. U gostujućem se sastavu Medvjeda istaknuo samo Ante Tokić zabivši odličnih devet golova, no nitko ga od suigrača, uključujući vratare, nije pratio pa je pobjedu odnijela Dubrava.

Posljednji susret četvrtog kola Premijera, nakon što su tijekom petka i subote odigrane sve ostale utakmicu uz nedjeljni gore opisani sraz Veprova i Medvjeda, igrali su Marina Kaštela i Karlovačka banka, dvije momčadi koje su trenutno u vrhunskoj formi.

Iznenađujuće, Karlovac je poveo i počeo bolje utakmicu u Kaštelu Starom te je u prvoj polovici prvog dijela bio neprikosnoven i dominantan imajući inicijativu na parketu. No, u drugom dijelu prvih pola sata Marina je nakratko serijom od četiri gola preokrenula utakmicu, no ne zadugo. S dvije velike serije u završnici prvog dijela u kojima su gosti zabili po tri gola u nizu Karlovac je vratio prednost i na poluvrijeme otišao vodstvom 16:14, a jedan od najzaslužnijih za takav ishod bio je Borna Hadrović, koji je u posljednjim minutama zabio tri gola zaredom.

Trima uzastopnim pogocima Karlovčani ulaze i u nastavak te dolaze na "plus pet", a od toga se Marina dugo vremena nije mogla oporaviti. Međutim, borbeni domaćin do ulaska u zadnjih deset minuta dvoboja dolazi do izjednačenja 24:24 velikom serijom od četiri gola u nizu. No, tu domaći gube snagu i koncentraciju te Karlovac do kraja susreta na svaki gol Marine odgovara s dva svoja te stiže do teško izborene, iznenađujuće, ali i zaslužene pobjede od 31:27 u gostima.

Najviše golova za pobjednike postigao je Luka Cindrić, njih osam, Boris Batinić je dodao šest, a vratari Karlovca skupiše 11 obrana. Jednu obranu manje imao je vratarski dvojac domaćina za koje je najefikasniji bio sjajni 20-godišnji ljevak na desnom vanjskom, Mislav Nenadić s deset zgoditaka, a osim domaćeg dečka iz Kaštela istaknuo se i Željan Bosnić sa sedam obrana. No, ništa od toga nije bilo dovoljno za novu domaću pobjedu Marine.