Nexe osvojio bodove protiv Červarovog Metalurga

Nakon dobre predstave u Chamberyju, Metalurg nije istu ponovio protiv hrvatskog kluba u trećem kolu SEHA lige.

SEHA liga, 3.kolo
Skoplje, ŠD Avtokomanda, gledatelja 600
Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (obojica Bosna i Hercegovina)
Delegat: Dragan Nachevski (Makedonija)

METALURG: Stanić (11 obrana), Rakčević 4, Levov, Vugrinec 6, Naumovski, Georgievski, Kozlina 6, Manaskov 3, Markoski 1, Mojsoski, Mitrevski (2 obrane), Doder 2, Stoilov, Batinović 6, Jonovski, Alushovski 1
Trener: Lino Červar

NEXE: P.Lelić (9 obrana), Kozina 2, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 1, Varvodić 1, Ivić 2, Markotić 3, Slišković 5, Vujić 8, Vozab, Obranović 1, Šunjić (6 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Metalurg 1/1 (Vugrinec), Nexe 1/2 (F.Lelić)
ISKLJUČENJA: Metalurg 6 minuta (Stoilov 2+2, Manaskov), Nexe 4 minute (Slišković, Obranović)

Nije Nexe Chambery, moglo bi se reći, nakon pobjede Našičana u Skoplju protiv Metalurga. Nexe je tako nastavio svoj sjajni niz, vrlo sličan onom prošlogodišnjem, u prvoj sezoni Regionalne lige.

U pobjedi protiv Metalurga najbolji je strijelac hrvatskog kluba bio Vujić s osam golova, a prvi je pogodak susreta postigao Nexeov Kozina, najavivši tako odlično izdanje gostiju. Do +2 Nexe dolazi na 3:5, uz pogodak Obranovića, a uz obranu Šunjića i pogodak Markotića, Hrvati imaju i +3.

Činilo se da je Metalurg slomljen u 12,. minuti, kad je na semaforu zasvijetlilo 3:7, no uz buđenje Stanića na golu Metalurga, Skopljani su počeli polako smanjivati razliku. Nexe ima problema u napadu, a Metalurg, i s igračem manje, uspijeva izjednačiti na 11:11 golom Manaskova.

U 26. minuti isti igrač okreće rezultat na 13:12 za prvo vodstvo Metalurga na utakmici, a na odmor se ide s 15:13.

Nastavak susreta donosi +3 za Metalurg, a onda su se konačno gosti sabrali i počeli igrati efikasije. Do izjednačenja dolaze na 17:17 golom Lelića, a onda Mataija vraća vodstvo u posjed Nexea u 37. minuti. Slijede uzbudljivi trenuci i par izmjena vodstva, no u posljednjih pet minuta Nexe ulazi s prednošću od tri gola (26:29).

Batinović pa Manaskov smanjuju na svega -1, Stanić brani i sedmerac Našičana, no hrvatski rukometaši uspjeli su zadržati vodstvo i upisati tri boda uz 29:30.

Najbolji strijelac Nexea je nakon susreta kazao: "Bilo je čupavo i posebno slatko! Na kraju je ispalo kako smo svi željeli, dali smo sve od sebe i zasluženo pobijedili. Imali smo oscilacija tijekom utakmice, vodili smo četiri razlike u prvome dijelu pa je Metalurg otišao na plus dva. U nastavku je domaćin vodio i s tri zgoditka prednosti. No, to je posebna odlika ove momčadi da se ni u tom trenutku nismo predavali nego smo se 'digli' i otišli do pobjede." Igor Vujić imao je inače i vrlo dobri učinak s osam golova od deset šuteva.

Posebno isticanje zaslužio je i Pero Lelić s devet obrana: "Ovo je velika pobjeda. Odigrali smo odličnu utakmicu, uz nešto oscilacija koje smo uspješno prebrodili. Metalurg je odlična i velika momčad, zato je ova pobjeda još 'jača'. Obrana je igrali na visokom nivou u drugome dijelu, kockice su se posložile i nosimo velike bodove iz Skopja. Imamo odličan skor na početku lige, devet bodova s tri teška gostovanja. Super!"

Nexe nastavlja s gostovanjima, a iduća je postaja Cetinje: "Pred nama je teška utakmica protiv Lovćena. Nadam se, nakon ove velike pobjede protiv Metalurga, da nam je forma i samopouzdanje dodatno naraslo i da možemo vjerovati u uspjeh na Cetinju", rekao je Lelić.