Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 04.10.2012.
HSV Hamburg 27:27 Čehovski Medvedi
Čehovski Medvedi

Čehovski Medvedi iznenadili HSV

Ivana Strahija • petak, 05.10.2012.

Svoju utakmicu drugog kola Lige prvaka "požurili" su se odigrati i HSV te Čehovski medvedi, koji su u uzbudljivom dvoboju podijelili bodove s 27:27.

U Hamburgu se već večeras igralo drugo kolo Lige prvaka, no za HSV je možda bolje da se nije, jer momčad nije iskoristila prednost domaćeg parketa te je nakon 60 minuta prepustila gostima iz Rusije bod. Obje su momčadi pred susret imale po dva boda iz prvog kola, HSV je u gostima u Španjolskoj nadigrao Ademar Leon s 28:26, dok su Medvedi kod kuće ostavili Partizan na -7 s 38:31.

Odmah na početku susreta pokazali su Rusi da nisu došli s bijelom zastavom te su do 14. minute imali +3 (5:8). Tada su konačno Nijemci pronašli svoj pravi ritam, a Michael Kraus i Hans Lindberg izjednačuju na 8:8. U 22. minuti, nakon još jednog gola Lindberga, ali i "hrvatskog sina" Blaženka Lackovića, konačno domaćini imaju prednost (12:10). Na odmor se ide s 15:12.

Igor Vori: "Medvedima čestitam na bodu, a pred nama je konačno malo odmora. Iza nas su teški dani, no danas smo opet pokazali sjajni karakter. To međutim nije bilo dovoljno za pobjedu. Pred svojom publikom, koja nas uvijek inspirira, želimo pobjeđivati, no danas je protiv nas bio umor, ali i jako težak protivnik. Stvari bi bile drukčije da nam nije trebalo toliko vremena da se saberemo u drugom poluvremenu, nisam siguran da bismo trebali biti zadovoljni bodom."

U nastavku opet bravura Lindberga za 16:12, ali potom i nemoć domaćih u napadu, što olakšava Rusima izjednačenje na 16:16, a svoj idući gol postigli su igrači HSV-a tek u 36. minuti. To nije bilo dovoljno, čak ni uz srčanog Domagoja Duvnjaka na parketu, koji je postigao dva gola u tom razdoblju, te Rusi opet preuzimaju vodstvo.

U posljednjih 60 sekundi ulazi se s 27:27 koje je postavio Marcin Lijewski, a obje momčadi potom imaju priliku za pobjedu. No, Lijewskog, koji je inače odigrao svoju pedesetu utakmicu u Ligi prvaka za HSV, nakon osvojene lopte u napadu zaustavlja Oleg Grams svojom sedmom obranom, a na drugoj strani isto čini i domaći vratar Dan Beutler (9 obrana).

Domagoj Duvnjak bio je najbolji od Hrvata u domaćim redovima s tri gola, Blaženko Lacković postigao je dva, a Igor Vori se nije upisao u strijelce ali je zaradio dva isključenja. Najbolji je ipak, s deset golova, bio Hand Lindberg. Kod Čehovskih Medveda, Dmitri Kovaljev imao je deset golova, a Sergej Gorbok i Sergej Šelmenko su upisali po četiri.

Nakon utakmice, domaći trener Martin Schwalb priznao je kako je susret bio izuzetno težak: "Naravno da sam se nadao pobjedi, posebice boljem ulasku u utakmicu, no moram svojim momcima čestitati na svemu što su prošli u posljednjih par dana, uz mnogo putovanja, ozljeda i bolesti. Skidam im kapu."

Vladimir Maksimov, trener Čehovskih medveda pak je rekao: "Za publiku je ova utakmica bila odlična, napeta i uzbudljiva, no nama trenerima nije baš bilo lako. Jasno je bilo da obje momčadi žele pobjedu, a s bodom možemo biti zadovoljni, i mi i HSV."

• Obrisan korisnik06.10.2012. u 14:19
    Ove godine Hsv igra dosta nekonzistentno imaju velike padove u igri te probleme u obrani, gdje Lac igra jako puno i zato se događaju slabije partije i slabiji rezultati od očekivanih.
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 14:37
    Ovo mi i ne izgleda kao neko iznenađenje. Čeh. Medvedi su odlična ekipa kao i Hamburg.