Montpellier nije uspio ponoviti Flensburg, Partizan ostao na nuli

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.10.2012.

Nakon što su u četvrtak momčadi HSV-a i Čehovskih Medveda podijelile bodove, drugo kolo Skupine A kompletirano je u nedjelju nakon dvoboja Montpelliera i Ademar Leona te Partizana i Flensburga. U oba susreta slavio je gostujući sastav, no dok je njemačka momčad u Nišu bez problema držala ostvareno vodstvo, francuski je prvak zaslužio više od 27:29 poraza...

Montpellier - Reale Ademar Leon 27:29 (13:15)

Bez suspendirane petorice igrača, vratara Primoža Prošta, pivota Issama Teja, svog najboljeg strijelca Dragana Gajića te braće Karabatić, odnosno ozlijeđenog Michaël Guigou Montpellier je u domaćem prvenstvu nanizao dva uzastopna poraza, a uvodnom europskom remiju s Flensburgom dodao je današnji poraz od Ademar Leona. Pomlađeni sastav Patricea Canayera nošen podrškom prepune dvorane ipak nije uspio slomiti goste iz Španjolske.

Domaći strateg prvi time-out morao je zatražiti već nakon šest minuta igre. Baš kao i u dvoboj s Flensburgom njegovi su igrači ušli neuvjerljivo brzo primajući pogotke. Njih čak šest odsjelo je u domaćoj mreži, dok je iza leđa Aldave u istom periodu završila tek jedna lopta. Nakon minute odmora dva pogotka postiže jedan od najiskusnijih u trenutnom rosteru, William Accambray, a nakon još jednog primljenog zgoditka i klupa Ademar Leona traži predah. Semafor je tada pokazivao 8:5 za goste.

Tri pogotka Metličića

Malmagro i Grebille sa šest pogodaka, odnosno Accambray s jednim manje arhivirali su dvoboj s Ademar Leonom. Metličić je spomenutom isključenju dodao svoja tri zgoditka, a toliko je postigao i Hmam. Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Pasarin sa sedam golova, dva više od suigrača Dutre.

Svoje najbolje minute mladi domaći sastav odigrao je nakon toga; u 18. minuti 21-godišnji kapetan Grebille poentira za minimalni zaostatak, a samo dvije minute kasnije na asistenciju Petra Metličića 11:11 postavlja Thouvenot. Iako su se silno trudili domaći rukometaši na odmor su otišli u minusu od dva pogotka, točnije pri 13:15. Razliku u posljednjim minutama gosti su napravili preko kontranapada.

Uvodne minute nastavka momčad francuskog prvaka iskoristila je za novu seriju, a treba spomenuti kako su Accambray i Hmam akcijom u 33. minuti donijeli veliku radost svojim navijačima. Tada postavljenih 17:15 nekoliko trenutaka kasnije pretvoreno je u 20:18, a za povećanje te konačno ostvarene prednosti čekala se tek podrška vratara Robina. Obrane su stigle, čak tri uzastopne nakon 10. minute nastavka, no tada je na put Montpellierovoj obrani stala greda kod šuta Metličića odnosno Aldave obranivši pokušaj Mamelunda. Španjolski je predstavnik u 46. minuti izjednačio preko Felipea Borgesa Dutre, dok Campos vraća gostujuću prednost minutu kasnije.

Pri 23:24, 11 minuta prije kraja Ademar Leon je zaigrao s igračem više nakon isključenja nekadašnjeg kapetana Hrvatske, a Metličić je u centru pozornosti bio i u 53. minuti kada je zaiskrilo između njega i Pasarina. Iako tada nije zaradio nove dvije minute kako je sugerirala gostujuća momčad, na klupu je nekoliko trenutaka kasnije morao Accambray, ali Metličić, a odmah potom i Malmagro donose novo izjednačenje. MAHB je u posljednjih 10 sekundi pokušao uloviti bod, no pobjeda je na kraju za nijansu otišla na stranu gostiju iako je Canayerov sastav zaslužio više kao nagradu za svu borbu i želju koju je danas pokazao.

Partizan - SG Flensburg-Handewitt 31:37 (15:17)

Nakon dva kompletirana kola u Skupini A posljednja dva mjesta drže Montpellier s jednim osvojenim bodom i Partizan koji nakon gostovanja kod Čehovskih Medveda i današnjeg domaćeg dvoboja s Flensburgom ostaje na početnoj nuli. Utakmica između ova dva protivnika kasnila je nekoliko minuta zbog incidenta na tribinama, a što se tiče stanja na terenu ono se tijekom čitavog susreta odvijalo u korist gostiju.

Aleksandar Brković, trener rukometaša Partizana u najavi dvoboja naglasio je kako pred punom dvoranom u Nišu očekuje bolje izdanje u odnosu na ruski dvoboj, a prve bodove namjeravao je dobiti preko čvrste obrane koja neće dopuštati lake pogotke protivnika. Međutim, momčad Flensburga u 10. je minuti stigla do 6:3 i sve do kraja nije ispuštala prednost. +2 s odmora na kraju je pretvoreno u konačnih 37:31. Partizan je na pogodak prednosti stigao u 34. minuti, a posljednju priliku propustio je 12 minuta prije kraja kada se približio na 26:29.

U potpuno jednosmjernoj utakmici prije svega istaknuo se vratar Andersson s čak 20 obrana, Eggert je postigao 13 pogodaka od toga šest sa sedam metara, dok svojom izvedbom mogu biti sretni i strijelci po pet pogodaka, Knudsen i Mogensen. U redovima poražene momčadi četiri je postigao Ilić, a osam se puta u listu strijelaca upisao Radivojević. Radovanović je skupio deset obrana.

• Obrisan korisnik08.10.2012. u 07:53
    iznenađenje dosadašnjeg takmičenja u grupi su Rusi.Izvukli dobar rezultat u Hamburgu