Saint-Étienne
Saint-Étienne 4:0 Nancy
Nancy

Borna Rupnik • petak, 05.10.2012.

U prvoj utakmici osmog kola francuskog nogometnog prvenstva Saint Etienne opravdao je status favorita protiv Nancyja, a istaknuo se Brazilac Brandao, koji je otvorio svoj "račun" u novom klubu...

Saint Etienne svladao je u petak navečer na svom terenu momčad Nancyja 4:0 i ostavio goste pri samom dnu poretka Ligue 1. Domaćin se s nova tri boda pomaknuo na sedmo mjesto ljestvice, s 11 osvojenih bodova iz osam utakmica.

Ključni čovjek prvog poluvremena bio je 32-godišnji Brandao, bivši igrač Marseillea. Brazilac je po prvi puta startao u udarnoj postavi svog novog kluba, nakon što je pod tjednom na sudu oslobođen optužbi za silovanje, a do odmora se dva puta upisao u strijelce.

U devetoj minuti glavom je zabio nakon ubačaja Jonathana Brisona, a već deset minuta poslije Renaud Cohade pronalazi Romaina Hamoumu, koji također glavom udvostručuje prednost Saint Etiennea.

U 22. minuti Pierre-Emerick Aubameyang centrira, a Brandao - dakako, glavom - povisuje na 3:0 da bi već u 25. minuti posao dovršio asistent Aubameyang, matiravši vratara Daniela Gregorinija.

Povratka za Nancy više nije bilo, a utakmicu je gostujući sastav završio s desetoricom, zbog isključenja Simona Zenkea.

• cameosis06.10.2012. u 00:28
    ajde hvala bogu već jednom -- rekordni prvaci francuske, a nikako da nađu put natrag na staze stare slave ... možda im se sada otvori.