Bundesliga, 7. kolo, 05.10.2012, 20:30 h
Augsburg
Augsburg 3:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Damir Žbulj • petak, 05.10.2012.

Na otvaranju sedmog kola njemačke nogometne Bundeslige Augsburg je na svom terenu dočekao Werder i stigao do do svoje prve prvenstvene pobjede i važna tri boda.

Augsburg je slabo otvorio novu sezonu u njemačkom nogometnom prvenstvu. U prvih šest kola osvojili su samo dva boda, iz remija s Wolfsburgom i Hoffenheimom te im je pobjeda bila nasušno potrebna za bijeg s dna ljestvice.

Werder nastavlja sa svojim igrama Toplo-hladno, gdje iz tjedna u tjedan njihovi navijači ne znaju što mogu očekivati od svoje ekipe. Na novom gostovanju upisali su poraz te su ispustili priliku za priključak u gornju polovicu ljestvice.

Domaćin je odlično otvorio dvoboj, a na asistenciju Verhaegha, Tobias Werner već je u drugoj minuti glavom skrenuo loptu u mrežu za rano vodstvo Augsburga.

Međutim, Werder se budi, šanse Akpale, Elije i Arnautovića najavile su pogodak i poravnanje rezultata, koje je stiglo u 19. minuti. Reprezentativac Belgije Kevin De Bruyne svladao je domaćeg vratara za 1:1, izravno iz ubačaja s lijeve strane terena.

Augsburg je do odmora uspio vratiti prednost, a nakon dobre akcije i proigravanja Musone, poentirao je Stephan Hain, u 32. minuti susreta.

Rezultatom 2:1 odlazi se na odmor.

U nastavku, Werder je napadao, stvarao prilike, no, Augsburg je stigao do pogotka. U 72. minuti utakmice, odlično je slobodan udarac izveo Baier, za 3:1, što se na kraju pokazalo kao konačni rezultat dvoboja.

U idućem kolu novi pozitivni rezultat Augsburg će loviti na gostovanju kod Nürnberga, dok Werder na svom terenu dočekuje Borussiju iz Mönchengladbacha.