Primera División, 7. kolo, 05.10.2012, 21:30 h
Celta Vigo 2:0 Sevilla
Sevilla

Celta svladala Sevillu i nastavila s pobjedama na domaćem terenu

Ante Dubravac • petak, 05.10.2012.

U prvom susretu sedmoga kola španjolskog nogometnog prvenstva Celta je na svom stadionu dočekala Sevillu. U poprilično izjednačenom dvoboju domaćini su slavili rezultatom 2:0.

Celta - Sevilla 2:0 (0:0)

Sudac: Jesus Gil Manzano
Strijelci: Aspas 60', De Lucas 86'

Celta: Alvarez, Lago, Tunez, Cabral, Mallo, Lopez (od 80. Bustos), Oubina, Krohn-Dehli, Park (od 58. Bermejo), Fernandez i Aspas (od 83. De Lucas).

Sevilla: Palop, Navarro, Spahić, Botia, Cicinho, Campana (od 65. Manu), Maduro, Navas, Kondogbia (od 78. Hervas), Negredo i Diawara (od 46. Reyes).

Nakon što su u prošlom kolu na svom stadionu prosuli vodstvo od 2:0 protiv Barcelone nogometaši Seville morali su na gostovanje kod Celte koja kao domaćin ima dvije pobjede u nizu.

Uvodne minute susreta protekle su u ravnopravnoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena, a većih opasnosti za vratare nije bilo. U 17. minuti Aspas je pobjegao gostujućoj obrani, ali Palop zaustavlja njegov pokušaj.

Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Chu Young Park, međutim Palop je opet siguran. Dominacija domaćina se nastavila tijekom cijelog prvoga dijela, ali rezultatske promijene nije bilo pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavak susreta gostujući strateg ulazi s Reyesom koji je trebao donijeti veću opasnost za obranu Celte, ali domaćini i dalje imaju kontrolu nad susretom. U 59. minuti nakon slobodnog udarca koji je izveo Aspas lopta u živom zidu pogađa Madura u ruku, a sudac pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu u vodstvo domaćina pretvara Aspas.

Blizu izjednačenja gosti su bili u 70. minuti, ali je udarac Alvara Negreda otišao malo pokraj lijeve vratnice domaćeg vratara. Šest minuta kasnije isti igrač glavom upućuje prvi udarac u okvir domaćih vrata, ali Alvarez fantastičnom reakcijom ostavlja svoju momčad u vodstvu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je Fernandez pronašao De Lucasa koji iz blizine, glavom postavlja konačnih 2:0.

U idućem kolu Celta gostuje na Santiago Bernabeu dok će Sevilla dočekati Mallorcu.