Espanyol do boda na gostovanju kod Real Valladolida

Maj Gašparac • subota, 06.10.2012.

U posljednje dvije utakmice sedmog kola španjolskog prvenstva koje su se igrale u subotu Betis je svladao Real Sociedad, a bodove su podijelili Espanyol i Real Valladolid.

Nogometaši posljednjeplasiranog Espanyola odigrali su neodlučeno na gostovanju kod Real Valladolida i tako osvojili svoj drugi bod ove sezone. Konačan rezultat susreta bio je 1:1, a oba pogotka postignuta su u posljednjih 20 minuta utakmice.

Nogometaši Espanyola bolje su započeli utakmicu i na njenom početku opasno zaprijetili preko Mubaraka Wakasa i Ruija Fontea, ali mreža domaće momčadi nije se zatresla. Pred sam kraj prvog poluvremena drugi žuti karton zaradio je Victor Alvarez i ostavio momčad Espanyola s desetoricom na terenu.

Momčad Espanyola bolje je otvorila i drugo poluvrijeme. U 50. minuti opasno je zaprijetio snažnim udarcem iz daljine Joan Verdú, a gostujući nogometaši nedugo kasnije došli su i do vodstva. Nakon što je Samuele Longo srušen u kaznenom prostoru, sudac Fernandez Borbalan je pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu je realizirao Joan Verdu.

No, nogometaši Espanyola ipak nisu uspjeli sačuvati svoje vodstvo i doći do prve ovosezonske pobjede. Osam minuta prije završetka susreta Oscar Gonzalez je pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta za konačnih 1:1.

U sljedećem kolu Espanyol dočekuje Rayo Vallecano, dok Real Valladolid gostuje kod Malage.

U posljednjoj utakmici koja se igrala u subotu nogometaši Betisa na svojem terenu su svladali Real Sociedad rezultatom 2:0. Momčad iz Seville u vodstvo je doveo Paulao u 18. minuti, a za konačnih 2:0 je pogodio Ruben Castro devet minuta prije kraja utakmice.

U samoj završnici susreta momčad Betisa ostala je s deset igrača na terenu nakon što je isključen branič Mario.

Ovom pobjedom Betis je napredovao na četvrto mjesto na ljestvici, dok je Real Sociedad 12.

U idućem kolu Betis gostuje kod Osasune, a Real Sociedad će odmjeriti snage s Atletico Madridom na domaćem terenu.