Rayo Vallecano savladao Deportivo, Getafe kod Zaragoze iskoristio brojčanu prednost

Ante Dubravac • subota, 06.10.2012.

Sedmo kolo španjolskog nogometnog prvenstva nastavljeno je susretima između Rayo Vallecana i Deportiva te Zaragoze i Getafea.

I dok cijela španjolska, ali i svjetska nogometna javnost nestrpljivo iščekuje El Clasico ostali klubovi u Primeri marljivo odrađuju svoje obaveze.

Nakon što su zabilježili tri poraza u nizu nogometaši Rayo Vallecana su pobjedom protiv Deportiva prekinuli crnu seriju te se barem privremeno probili u gornji dom prvenstvene ljestvice.

Od samoga početka domaćini su krenuli napadački s željom da što prije dođu do vodstva, a to im je i uspjelo u 18. minuti kada lopta sretno dolazi do Pitija koji zabija za vodstvo 1:0.

Pritisak Rayo Vallecana se nastavio, a na novo slavlje domaći navijači su morali čekati do 29. minute. Andrija Delibašić je povratnom loptom na rubu šesnaesterca pronašao Josea Carlosa uz pomoć gostujuće obrane udvostručuje vodstvo.

Prije odlaska na odmor nakon gužve u domaćem šesnaestercu sudac Pedro Jesus Perez Montero je pokazao na bijelu točku, a konačnih 2:1 postavio je Pizzi.

U drugom susret Getafe je gostovao kod Real Zaragoze i u susretu s čak tri crvena kartona došao do minimalne pobjede.

Susret gotovo da ozbiljnije nije ni počeo, a domaći navijači su već doživjeli prvi šok kada je Romaric u devetoj minuti zaradio izravan crveni karton i ostavio svoju momčad na cjedilu.

Unatoč brojčanoj prednosti i nekoliko dobrih prilika gosti nisu do odlaska na odmor uspijevali pronaći put do mreže domaćeg vratara Roberta.

U 62. minuti sudac Cesar Muniz Fernandez pokazao je na najstrožu kaznu te još jedan crveni karton. I ovoga puta riječ je bila o domaćem igraču Alvaru Gonzalezu. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Diego Castro.

Do kraja susreta domaćini su sve bacili u napad, ali do izjednačenja nisu došli. Treći crveni karton sudac je pokazao šest minuta prije kraja susreta, ovoga puta gostujućem igraču Abdelaziz Barradi.

U idućem kolu Getafe dočekuje Levante dok će Real Zaragoza bodove tražiti na gostovanju kod Granade.