Primera División, 7. kolo, 07.10.2012, 21:30 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Málaga
Málaga

Ante Dubravac • nedjelja, 07.10.2012.

U posljednjem susretu sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Atletico Madrida su na svom stadionu dočekali Malagu i zahvaljujući autogolu Weligtona došli došli do pobjede rezultatom 2:1.

U sjeni El Clasica na Vicente Calderonu odigran je zanimljiv susret između Atletico Madrida koji je uoči susreta imao pet pobjeda u nizu te Malage koja od početka sezone još uvijek nije znala za poraz.

Od samoga početka domaćini su krenuli napadački što im se isplatilo već u šestoj minuti kada s lijeve strane centrira Emre Belozoglu, a u šesnaestercu odlično reagira Radamel Falcao i glavom donosi prednost svojoj momčadi.

Domaćini su i nakon vodstva nastavili s pritiskom dok su se gosti uglavnom orijentirali na pokušaje iz daljine kao što je bio Camachov koji Courtois zaustavlja bez većih problema.

Ipak prije odlaska na odmor Malaga je došla do izjednačenja. Monreal je pronašao Roquea Santa Cruza koji iz slične pozicije kao i Falcao donosi izjednačenje.

Drugo poluvrijeme opet bolje otvara Atletico, ali pokušaji Adriana i Falcaa prolaze pokraj gola. S druge strane iz daljine je zaprijetio Isco, ali rezultatske promijene nije bilo.

I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u gužvi koja je nastala u gostujućem šesnaestercu kapetan Malage Weligton je u želji da spriječi dolazak lopte do Falcaa nespretno reagirao i zatresao vlastitu mrežu te osigurao Atleticu vrijedna tri boda s kojima se momčad iz Madrida učvrstila na drugoj poziciji s istim brojem bodova kao i vodeća Barcelona.

• Obrisan korisnik08.10.2012. u 10:13
    Utakmica je bila dosta zanimljiva i izjednačena, šteta za autogol bilo bi pravednije svakome po bod.
  • Obrisan korisnik08.10.2012. u 09:21
    Da nisam pogledao Torrente jedinicu ne bih mi nikada palo na pamet otvoriti članak o primeri. Ovako je uvijek Athletico zanimljiv. Vamos mi Atleti!